500 GB HDD vs 120 GB SSD

erenucur11

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bende 160 GB'lik bir HDD var ama çok yavaş oyunlarda yeni disk almayı düşünüyorum. 120 GB SSD mi yoksa 500 GB HDD mi?
Örnek olarak MB Warband oyununda Max ayarlarda 30 FPS civarı alıyorum bu dediğim disklerden birine geçiş yapsam hangisinde daha çok FPS arttırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bende 160 GB'lik bir HDD var ama çok yavaş oyunlarda yeni disk almayı düşünüyorum. 120 GB SSD mi yoksa 500 GB HDD mi?
Örnek olarak MB Warband oyununda Max ayarlarda 30 FPS civarı alıyorum bu dediğim disklerden birine geçiş yapsam hangisinde daha çok FPS arttırabilirim?

SSD'ye geçsen de 2-3 FPS oynanış farkı olacaktır, ayrıca yükleme ekranında daha az beklersin. Ama HDD'den devam edersen bir farklılık olmaz sadece depolama alanın genişler.

Yanlış bilgi

Tabii ki de SSD hocam. HDD ile aralarında çok büyük teknoloji farkı var. Misal SSD 50 FPS verirse HDD yine 30 35 arası oynatır. SSD önerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows için SSD olması bana göre şart. 120GB SSD alıp şu an ki 160GB HDD depolama olarak kullanmak sanırım mantıklı. Şahsen benim çok hızlı bir harddiskim var. Windows 10 kurduğum zaman işkence çekiyormuşum gibi hissediyorum :)

Yeni HDD alırsan ikinci el HDD almış olacaksın. 500 GB HDD'lerin üretimi maliyet nedeniyle durdu, yani bad sector riski çok. Almanı önermem.

SSD ya da HDD'nin oyundaki FPS'e bir etkisi yok, SSD alırsan veriye erişim süren kısalır ve daha akıcı deneyim yaşarsın sadece, harita/obje yüklemelerinden kaynaklanan droplar azalır. Bunun dışında bir etkisi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı