500 GB NVMe SSD tavsiyesi

O fiyatta sadece A2000 görebiliyorum, alabilirsiniz.

Ama dediğim gibi SATA-NVMe farkı oyun ve günlük kullanımda hissedilmiyor.

Hangi konuda hissediliyor peki?

O fiyatta sadece A2000 görebiliyorum, alabilirsiniz.

Ama dediğim gibi SATA-NVMe farkı oyun ve günlük kullanımda hissedilmiyor.

Takipcisi olacagim tesekkurler. Kullandiniz mı sıkıntı cikarmaz umarim. Ve nvme lerin boyutları sanirim farkli olabiliyor. Benim ana kartıma uyarmı?

Hangi konuda hissediliyor peki?
Render, yazılım, programcılık vs. işleri uğraşıyorsa zaten NVMe tercih etmeli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@şafak bilgin Yok, size söylemedim. Ama tekrar söylüyorum, oyun ve günlük kullanım amaçlı ise SATA alın geçin.

Ek olarak A2000 anakartınız ile uyumlu, boyut farkı olayı yok.

Şimdi şöyle söyleyeyim hocam NVMe slotu boş ve SATA takmayı bilmiyorum. NVMe takmak daha basit ve kaliteli gözüküyor onun için soyledim. Evet baskasina da taktirabilirim biliyorum fakat biraz daha ısin kalite kısmını da dusunuyorum. Tavsiyeleriniz için tesekkurler A2000'i değerlendireceğim.

Render, yazılım, programcılık vs. işleri uğraşıyorsa zaten NVMe tercih etmeli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki. Örneğin Samsung Evo 500 GB ve A2000 NVMe aynı fiyata bulunuyor ama A2000 daha hızlı. Ömür farklılıkları mı var, neden fiyatlandırma bu şekilde, A2000 dandik mi?

Peki. Örneğin Samsung Evo 500 GB ve A2000 NVMe aynı fiyata bulunuyor ama A2000 daha hızlı. Ömür farklılıkları mı var, neden fiyatlandırma bu şekilde, A2000 dandik mi?
İkisini karşılaştırdığımız zaman A2000 daha önde. DRAM de var. Okuma-yazma hızları da kat kat üstte.

Fiyatlandırmaya gelecek olursak birinin üzerinde Samsung yazıyor, olay bu aslında. Yoksa hiçbir fark yok.

İkisini karşılaştırdığımız zaman A2000 daha önde. DRAM'de var. Okuma-yazma hızları da kat kat üstte.

Fiyatlandırmaya gelecek olursak birinin üzerinde Samsung yazıyor, olay bu aslında. Yoksa hiçbir fark yok.

DRAM nedir? İkisi arasında kaldım, 1 yıl sonra yazılımla uğraşacağım bu yüzden A2000 düşünüyordum ama Samsung’un çok kaliteli ve uzun ömürlü olduğunu duydum.

Geri
Yukarı