500 GB olan SSD ikiye bölünmeli mi?

LinkAdam

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bir sorum olacak. Yeni 500 GB Samsung EVO 870 modelinde bir SSD alacağım. Şu an sadece HDD var bende ve düşündüğüm şey tüm her şeyi SSD'ye klonlamak. Peki merak ettiğim bir şey var sizce SSD'yi bölmeli miyim? Yoksa 500 bölünmeden dursun mu? Bu arada HDD 500 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, bir sorum olacak. Yeni 500 GB Samsung EVO 870 modelinde bir SSD alacağım. Şu an sadece HDD var bende ve düşündüğüm şey tüm her şeyi SSD'ye klonlamak. Peki merak ettiğim bir şey var sizce SSD'yi bölmeli miyim? Yoksa 500 bölünmeden dursun mu? Bu arada HDD 500 GB.
Ben olsam bölmezdim.Foto, video, oyun ve program kurulumlarını vs yi HDD’ye yüklerdim; oyunların ve programlarının kendilerini, performans isteyen şeyleri SSD’ye yüklerdim.
İki disk varken bölmek gereksiz.

Tamamdır, teşekkürler. Bana da öyle geldi fakat sormak istedim yine de.
Ben olsam bölmezdim.Foto, video, oyun ve program kurulumlarını vs yi HDD’ye yüklerdim; oyunların ve programlarının kendilerini, performans isteyen şeyleri SSD’ye yüklerdim.
İki disk varken bölmek gereksiz.
Windows SSD'nin içinde olacağından herhangi bir sıkıntı olmayacaktır değil mi?
Şu anda HDD' de Toplam 177 GB program var.

Tamamdır, teşekkürler. Bana da öyle geldi fakat sormak istedim yine de.

Windows SSD'nin içinde olacağından herhangi bir sıkıntı olmayacaktır değil mi?
Şu anda HDD' de Toplam 177 GB program var.
Yok yok ne sıkıntısı, hatta Windows SSD içinde olmayacaksa neden aldın SSD’yi :D
Edit:
100GB Windows yese (bunu yapması için hayvan gibi şeyler olması gerekir), 200GB oyunlar ve programlar yese 300GB eder, SSD zaten 500GB hiç sorun yok.

Geri
Yukarı