500 GB Samsung SSD artık çalışmıyor

refikilhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
2 Şubat 2023 tarihinde satın aldığım "Samsung 870 EVO MZ-77E500BW 2.5" 500 GB SATA 3 SSD",sistem 0xc000000e hatası veriyor. Disk yönetiminden yaptığım incelemede SSD 3'e bölünmüş, ve ve hiçbir şey yapamadım, denemdiğim hiçbir şey kalmadı, virüs taraması yaptım bir şey değişmedi, masaüstünde de görünmüyor, 111 GB bir sürücü buldum şimdi ona format attım, sizce bir çözümü yok mu atayım mı?
Teşekkürler.

Eğer yapabilme imkanınız varsa başka bir PC'den Ubuntu ISO'sunu indirip Rufus'la flasha yükleyin. Sistemi flashla başlatın, Türkçe'yi seçin, Ubuntu'yu dene seçeneğini seçin ve açıldıktan sonra sol alttaki Windows logosu olan yere tıklayıp Disk kısmını seçin. Orada diskinizle ilgili bilgileri göreceksiniz. Tamamen öldü mü ya da sadece bad sector mü oluşmuş anlayabilirsiniz.

Çok teşekkür ediyorum can dostum, "Samsung 870 EVO MZ-77E500BW 2.5" 500 GB SATA 3 SSD" yi 11 Şubat 2023 tarihinde satın almıştım, yarın Samsong desteğe göndermek için paketledim, inşallah sorunu çözerler, zaten bugün ayni SSD'yi önce aldığım yerden tekrar sipariş yazdım, bugün kargoya verildi, sanırım yarın elimde olur. Ama Samsung bu kullanıcı hatası derse, verdiğiniz bilgileri elimde bulunsun diye kopyaladım saklayacağım.
İyi ki sizin gibi çok iyi birine rastladım, çok ama çok teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı