500 GB taşınabilir hard disk 300 GB olarak görünüyor

ZabitEfendi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

500 GB taşınabilir hard disk 300 GB olarak görünüyor. Çözümünü ise bulamadım. Bilenler aydınlatırsa sevinirim. Diski yeni almama rağmen böyle bir hata ile karşılaşıyorum. Disk yönetim görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Dosya Ekleri

• çarpım.jpg
    çarpım.jpg
    101,2 KB · Görüntüleme: 70
Merhaba,

500 GB taşınabilir hard disk 300 GB olarak görünüyor. Çözümünü ise bulamadım. Bilenler aydınlatırsa sevinirim. Diski yeni almama rağmen böyle bir hata ile karşılaşıyorum. Disk yönetim görüntüsü aşağıdaki gibidir.
Disk Marka model belirtir misin. Bende 320 GB HDD var, disk yönetiminde 298.08 GB olarak gösteriyor. Senin diskte büyük ihtimal 320'lik.

Disk Marka model belirtir misin. Bende 320 GB HDD var, disk yönetiminde 298.08 GB olarak gösteriyor. Senin diskte büyük ihtimal 320'lik.
Başta ben de böyle düşündüm. WD Elements 500 GB. Seri numarası WX11A37KY127

Ürün ambalajının üzerinde de 500 gb olduğu yazıyor. Şaşkınlık içindeyim. Ya fabrikada paketleme esnasında bir hata yapıldı ya da diskte bir problem var ancak kusursuz çalışıyor yani. Şaşkınım.
Kap derken. Sabit Disk dönüştürücü aparat falan mı.
Kutusundan bahsediyorum. 500 GB yazıyor. İlginç bir durum.

Ürünü iade edip yenisini talep edin, değiştirsinler. Ya da paranızı isteyin. Fabrikan kaynaklı bir sorun olduğunu sanmıyorum. Çünkü seri üretim ürünü olduğu için, bant sonunda kontrolleri yapılım paketleniyor. Başka bir nokta da içindeki 500 Diski alıp yerine 320'lik koymuşlar.
Şöyle bir durum da olabilir, bazı satıcı firmalar ürünü müşteriye göndermeden önce işini sağlama almak için test amaçlı ürünü kontrol edip öyle gönderiyor. Eğer böyle bir durum olduysa başkasının diskini sizin kutunuza, 320'lik alan kişinin kutusuna da 500'lüğü koymuş olabilirler.
Siz çok geçmeden firmayla iletişime geçip durumu bildirin.

Başta ben de böyle düşündüm. WD Elements 500 GB. Seri numarası WX11A37KY127

Ürün ambalajının üzerinde de 500 gb olduğu yazıyor. Şaşkınlık içindeyim. Ya fabrikada paketleme esnasında bir hata yapıldı ya da diskte bir problem var ancak kusursuz çalışıyor yani. Şaşkınım.

Kutusundan bahsediyorum. 500 GB yazıyor. İlginç bir durum.
aga bozukluk mozukluk yok laptop byk ihtimal denetim masasına gir sağ üstden küçük de sag altlarda yönetimsel araçlar olcak bas ordan bilgisayar yönetimi aygıt yöneticisi gibi ekran geelcek oradanda disk var solda oraya bas altda 100mb 300 gb lık alan vardır bide geri kalan 200 gb lık alan daha olur ona sağ tıkla biçimlendir kurulum sayfası gibi birşey gelir ordan 2 sn de halledersin zaten

Yeni konular

Geri
Yukarı