500 lira bütçeye mekanik klavye

sodyum

Hectopat
Eski membran klavyemin miadını doldurması üzerine beni uzun süre idare edebilecek bir mekanik klavye arıyorum. Normalde bu forumda konusunu açacak kadar sıkıntı çekeceğimi sanmıyordum. Ama piyasada belirttiğim bütçe sınırında olup belli bir kalite standartının üzerinde olan her şeye ya astronomik miktarlarda zamlar geldi. Ya da sudan hızlı biçimde stokları tükendi. (Geçen seneki Gigabyte klavyeyi alamamış olmak hâlâ büyük bir yaradır benim için) ve maalesef şu an piyasada bu bütçe sınırında olan alternatiflerin hepsi aşırı kalitesiz Çin Board'ları.

Kriter olarak aşırı yüksek bir beklentim yok, sadece Blue Switch hiç sevmem. Kailh white box Switch'ler dururken gerçekten adı bile anılmaması gereken bir Switch bence. Gönül brown Switch istiyor ama piyasa malum. RGB ışıklandırmanın büyük bir hayranı değilimdir. Muhtemelen Custom keycap alırım klavyeme o yüzden ışık olsa bile kapatırım. Yüksek ihtimal ve TKL ya da %60 olması Full board olmasına her zaman tercihimdir. Ama bütçe sınırında kaldığı sürece bu özelliklerden (Blue Switch kriteri hariç) hiçbirine uymasa bile sorun edeceğimi sanmıyorum.

Klavye piyasasının mevcut hâline hakim ve şu ana kadar önerilen şeylere herhangi bir alternatif önerebilecek kişilerin yardımı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ayrıca Forum'da oldukça yeniyim bir hatam olduysa kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurtdışından alma imkanın varsa şunlara bakabilirsin belki hoşuna gider.

keychron k6

royal kludge rk61

yada alternatif olarak benzer fiyata bulunabilen magicforce 68, GK61 ve GK64 olabilir belki. hotswap opsiyonu da var bazı modellerde lehim gerektirmeden switch değiştirmek istersen.

Yurtdışından alma imkanın varsa şunlara bakabilirsin belki hoşuna gider.

keychron k6

royal kludge rk61

yada alternatif olarak benzer fiyata bulunabilen magicforce 68, GK61 ve GK64 olabilir belki. hotswap opsiyonu da var bazı modellerde lehim gerektirmeden switch değiştirmek istersen.

Keychron çok cazip duruyor ama kargo ücreti dahil 700 gibi bir ücrete geldiği için pas geçiyorum. RK61 uzun zamandır görüp alsam mı diye ikileme düştüğüm bir klavye ama no name kendi switchlerini kullanıyorlar diye biliyorum ve Amazon'dan almaya kalkınca o da astronomik rakamlara yükseliyor. Eğer daha ucuz bir kargo seçeneği varsa Keychron almam en olası olan gibi duruyor ama 100 dolara çıkan toplam fiyat gerçekten tad kaçırıcı.
Hot swappable ve Kailh olmasi buyuk avantaj. Eger butcenizi yukseltebilirseniz Drop'ta bulunan klavyelere bakabilirsiniz veya Ducky klavyelere.

Hexgears'ın adını duymuştum daha önce kalite olarak fena değiller diye biliyorum. Kailh Box switch kullanması ile hotswap olması ise büyük bir avantaj gerçekten kesinlikle göz önünde bulunduracağım teşekkürler.

RK61 uzun zamandır görüp alsam mı diye ikileme düştüğüm bir klavye ama no name kendi switchlerini kullanıyorlar diye biliyorum

Outemu Red switch kullanıyordu benim izlediğim videodaki fakat Jixian ve kendi switchlerini kullanan farklı versiyonları da varmış sanırım şimdi söyleyince araştırdım biraz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Outemu Red switchlerle geldiğini burda görmüştüm bu arada.

Outemu Red switch kullanıyordu benim izlediğim videodaki fakat Jixian ve kendi switchlerini kullanan farklı versiyonları da varmış sanırım şimdi söyleyince araştırdım biraz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Outemu Red switchlerle geldiğini burda görmüştüm bu arada.
Evet ben de Gearbest'te görmüştüm galiba çok çok daha ucuzdu ve kendi switchleriydi. Sitesine göre değişiklilik gösteriyor sanırsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı