500 TL E7400 sisteme yükseltme önerisi

krksugr

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba.

PC toplama ile ilgili cok az bilgim var. Uygun bütçeli olarak biraz geliştirmek istiyorum PC'yi,

PC'yi internet amaçlı kullanıyorum yalnız donmalar hat safhada.

Amacım coklu sekmeler araasında hızlı geçiş yapıp beni bekletmemesi ve hızlı işlem gerçekleştirme.
Sizce bu PC'yi 500 lira gibi bir bütçe ile nasıl daha hızlı bir hale getirebilirim.
Not: Oyun vs. oynanmayacak. Sadece internet üzerinde daha hızlı işlem yapmamı sağlasın donma kasma yaşanmasın yeter benim için.

Önerileriniz nedir, şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    47,5 KB · Görüntüleme: 57
  • 2.JPG
    2.JPG
    38 KB · Görüntüleme: 53
  • 3.JPG
    3.JPG
    30,5 KB · Görüntüleme: 58
  • 4.JPG
    4.JPG
    35,1 KB · Görüntüleme: 45
  • 1641126430584.png
    1641126430584.png
    19,3 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
O bilgisayara bir Q9550 - 4 GB RAM ve SSD iyi gider. Ekran kartınız dursun, internette gezinirken yaşanan donmaları ancak bu dediklerim sayesinde giderebilirsiniz.

O bilgisayara bir Q9550 - 4 GB RAM ve SSD iyi gider. Ekran kartınız dursun, internette gezinirken yaşanan donmaları ancak bu dediklerim sayesinde giderebilirsiniz.

SSD'im mevcut, sistemde ona kurulu. 4 çekirdek işlemci ve RAM işimi görür diyorsun yani.
Şu anki haliyle RAM Max kaça çıkar?
Anakart DDR 2. yanlış bilgilendirme yapmayın.

4 GB RAM hızlandıracaktır.

Peki Max 4 gbımı kurtarır bu anakart?

Son düzenleme:
SSD'im mevcut, sistemde ona kurulu. 4 çekirdek işlemci ve RAM işimi görür diyorsun yani.

O anakartı ben kullandım, 2+2+2+2 GB şekliyle toplam 8 GB DDR2 1066MHz RAM desteği var. Ben Kingston RAM'ler kullanmıştım, 800MHz olan. Q9550 ve RAM işinizi görür.

Anakartın ne kadar desteklediği RAM miktarını araştırdım ama bulamadım.
Arkadaş yazmış.
İşlemci ve RAM işinizi görür.
SSD var dediniz.
Zaten 1 GB RAM çok yetersiz.
İntel Core 2 Quad Q9650 - İşlemci ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 987525366 Q9650.
775 Soket'in en iyi işlemcilerinden ama anakartın destekliyor mu bilmiyorum.
Senin anakart P35 Chipset'li. Destekleyip desteklemediğine bakman lazım ben bulamadım.

Galiba bu 9650'den güçlü olan modlu Xeon'lar var.

Bundan alırsan bir de kule tipi soğutucu alman lazım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı