500 TL Gamer Kulaklık Önerisi

waweNN ツ

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Streamer
Yeni bir kulaklık alacağım fakat ne alacağıma karar veremedim. Sonuçta 500 TL para vereceğim, çöpe gitmesini istemem ve kaliteli bir şey istiyorum. Genel olarak rekabetçi oyunlar oynuyorum, (CS:GO, PUBG, Fortnite) bana ses kasabileceğim kulaklık önerebilir misiniz? Benim aklımda HyperX Cloud 2 çok alasım yok eski olduğu için, HyperX Cloud Alpha alasım var fakat ses kasabilir miyim, Cloud 2'den iyi midir? Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Bunlardan daha iyisi varsa bu fiyatlara önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cloud Alpha iyi bir kulaklıktır, Cloud 2’nin güncelleştirilmiş versiyonu.

Bu fiyatlarda alabileceğiniz en iyi kulaklık Sennheiser GSP 300’dür. Bu ikiliye alternatif olarak Arctis 5 alınabilir.

Cooler Master gibi markalardan da uzak durun yüksek bütçelerde yani Sennheiser alabiliyorken gidip CM almak gibi bir hata yapmayın.

Sennhesier GSP 300 Arctis 7'den bile iyidir fakat anakartın ses yongasıyla olmaz. Sağlam ses kartın olması lazım. Bu yüzden USB girişli Arctis 5 tavsiye ederim. Diğer bir seçenek bütçen var ise GSP 350'dir.

Cloud Alpha iyi bir kulaklıktır, Cloud 2’nin güncelleştirilmiş versiyonu.

Bu fiyatlarda alabileceğiniz en iyi kulaklık Sennheiser GSP 300’dür. Bu ikiliye alternatif olarak Arctis 5 alınabilir.

Cooler Master gibi markalardan da uzak durun yüksek bütçelerde yani Sennheiser alabiliyorken gidip CM almak gibi bir hata yapmayın.

Yorumun için teşşekürler yani alpha alsam beni tatmin edermi fps oyunlarında ses kasma gibi olayları rahat yaptırır mı sıkıntısız ? bütçem 500 tl olduğu için daha üstüne çıkamıyorum maalesef o yüzden Sennhesier GSP 300 alamam.
Sennhesier GSP 300 Arctis 7'den bile iyidir fakat anakartın ses yongasıyla olmaz. Sağlam ses kartın olması lazım. Bu yüzden USB girişli Arctis 5 tavsiye ederim. Diğer bir seçenek bütçen var ise GSP 350'dir.
Yorumun için teşşekürler . Anakarta mevcut olan ses kartını kullanıcam yani ekstra bir ses kartım yok. cloud 2 den iyimidr alpha ?

Kulaklıkla gelen USB ses kartları çoğu onboard ses kartından kötüdür ve GSP 300 onboard ile gayet kullanılabilir. USB ses kartlarının çoğu çöp. Bence şu sırayla tercih etmeye çalışın ;

GSP 300 > Cloud Alpha = Arctis 5.

Cloud Alpha ile Arctis 5 arasındaki fark ise Alpha daha iyi ve geniş ses aralığına sahip ve daha iyi malzeme kalitesine sahip.
Arctis 5 ise 7.1 desteğine sahip.
Konfor olarak iki ürün de çok başarılı.
Ayrıca tam olarak 500 TL bütçenizi aşmıyor.

Kulaklıkla gelen USB ses kartları çoğu onboard ses kartından kötüdür ve GSP 300 onboard ile gayet kullanılabilir. USB ses kartlarının çoğu çöp. Bence şu sırayla tercih etmeye çalışın ;

GSP 300 > Cloud Alpha = Arctis 5.

Cloud Alpha ile Arctis 5 arasındaki fark ise Alpha daha iyi ve geniş ses aralığına sahip ve daha iyi malzeme kalitesine sahip.
Arctis 5 ise 7.1 desteğine sahip.
Konfor olarak iki ürün de çok başarılı.
Ayrıca tam olarak 500 TL bütçenizi aşmıyor.
Kusura bakma ama çok soru sordum Arctis 5 7.1 olsa bile sanal olduğu sırf onu alıcağımı snamıyorum. On bir kenara koyalım.
Sennheiser GSP 300 gelirsek Cloud Alpha dan daha mı iyidir şimdi alpha yeni nesil diye biliyorum bide frekans aralığı alpha da 13 Hz – 27000 Hz iken GSP 300 15 Hz - 26.000 Hz yani bariz bi fark var frekans için birde GSP 300 sürücüleri kaç mm onu bulamadım biliyorsanız söylermisiniz Alpha da ise çift odalı 50mm sürücü bulunmakta yani kusura bakma senide yoruyorum ama 500TL az para değil anla beni :)) siz GSP 300 alın diyosun Alpha dan daha iyi diyosun dimi?

Sitesinde belirtilmemiş, ses kalitesi olarak ikisinin de çok geniş frekans aralıkları var yazdığınız gibi. Ama mikrofon kalitesi olarak GSP 300 bariz daha iyi. Mikrofon önemli değil derseniz Cloud Alpha tercih edebilirsiniz.

$99 Gaming Headset Showdown: HyperX Cloud Alpha VS Sennheiser GSP 300

14 gün içerisinde iade hakkınız mevcut memnun kalmazsanız iade etme şansınız var.

Sitesinde belirtilmemiş, ses kalitesi olarak ikisinin de çok geniş frekans aralıkları var yazdığınız gibi. Ama mikrofon kalitesi olarak GSP 300 bariz daha iyi. Mikrofon önemli değil derseniz Cloud Alpha tercih edebilirsiniz.

$99 Gaming Headset Showdown: HyperX Cloud Alpha VS Sennheiser GSP 300

14 gün içerisinde iade hakkınız mevcut memnun kalmazsanız iade etme şansınız var.
Mikrofon olarak ayriyetten bm800 kullanmaktayım gayet memnunum teşşekür ederim vakit ayırdığın için seçimim cloud alpha yönünde olucak dediğiniz gibi beğenmezsem gsp 300 alırım teşşekürler :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı