500 TL İkinci el tablet önerisi

furkan4848

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarın ekranını yansıtacağım için kullanacağım. Maksimum 500TL'ye 2. el tablet öneriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın ekranını yansıtacağım için kullanacağım. Maksimum 500TL'ye 2. el tablet öneriniz var mıdır?

Muhtemel olarak ana ekran olarak kullanmayacağın için tablet yerine ek bir eski VGA monitör alıp VGA to HDMI bir kablo ile kullanırsan gecikme bakımından daha hızlı olur bende space desk ile kullanıyordum çok zor ayrıca o kadar büyük bir ekranlı ve ucuz olan tabletin muhtemel olarak Android sürümü eski olcağı için aradığın uygulamaları desteklemeyebilir.

Muhtemel olarak ana ekran olarak kullanmayacağın için tablet yerine ek bir eski VGA monitör alıp VGA to HDMI bir kablo ile kullanırsan gecikme bakımından daha hızlı olur bende space desk ile kullanıyordum çok zor ayrıca o kadar büyük bir ekranlı tabletin muhtemel olarak Android sürümü eski olcağı için aradığın uygulamaları desteklemeyebilir.

Bir uygulama buldum oradan yapacağım bilgisayarımdan internet paylaşıp aynı internet ortamında kullanacağım.(yazılım ile uğraştığım için lazım oluyor)

Evet onu kullanacağım.

Android sürümü.

Onu da düşündüm root atıp Android sürümünü değiştirmeyi düşünüyorum.

Bir uygulama buldum oradan yapacağım bilgisayarımdan internet paylaşıp aynı internet ortamında kullanacağım.(yazılım ile uğraştığım için lazım oluyor)

Bende yazılım mühendisliği okuyorum ve spacedesk de aynı mantıkta çalışıyor. Emin ol eski bir monitör çok daha işini görcektir fareyi hareket ettirince biraz daha yavaş geliyor benim dediğimi yapman daha mantıklı o kadar ucuz tabletin seçtiğin uygulamayı desteklememe ihtimalide var ek olarak paran boşa gidebilir.

Evet onu kullanacağım.

Onu da düşündüm root atıp Android sürümünü değiştirmeyi düşünüyorum.

Bende Custom ROM yükledim şu an piyasadaki tabletler 1 1.5 GB RAM arası değişiyor ve Android 10 da kasmaya başladı.

Bende yazılım mühendisliği okuyorum ve spacedesk de aynı mantıkta çalışıyor. Emin ol eski bir monitör çok daha işini görcektir fareyi hareket ettirince biraz daha yavaş geliyor benim dediğimi yapman daha mantıklı o kadar ucuz tabletin seçtiğin uygulamayı desteklememe ihtimalide var ek olarak paran boşa gidebilir.

Kulllandığım masa çok dar o yüzden böyle bir şey yapmaya karar vermiştim.

Kulllandığım masa çok dar o yüzden böyle bir şey yapmaya karar vermiştim.

Zaten monitörün boyuna göre ayarlamak ayrı bir dert 5 6 tane kitap koyuyordum ben masada kenarda raf gibi bir yer varsa onları sökmeyi deneyebilirsin benim tavsiyem.
Böyle temiz bir monitör zaten işlemcinde Intel Graphics varsa direk anakarttan da çıkış alabilirsin VGA ile ya da ekran kartında varsa alabilirsin yoksa HDMI to VGA çevirici et kafan rahat etsin minnacık tablet ekranın kendine hayrı yok.

Zaten monitörün boyuna göre ayarlamak ayrı bir dert 5 6 tane kitap koyuyordum ben masada kenarda raf gibi bir yer varsa onları sökmeyi deneyebilirsin benim tavsiyem.
Böyle temiz bir monitör zaten işlemcinde Intel Graphics varsa direk anakarttan da çıkış alabilirsin VGA ile ya da ekran kartında varsa alabilirsin yoksa HDMI to VGA çevirici et kafan rahat etsin minnacık tablet ekranın kendine hayrı yok.

Laptop kullanılıyorum :D

Çok dar bir masa kullanıyorum.

Hocam isterseniz daha küçük monitörlerede bakbilirsiniz. Tablet ekranını monitör olarak kullanmak gecikme süresinden dolayı istediğiniz performansı vermeyecektir. Monitör almak daha mantıklı yani dediğim gibi daha küçüklerine göz atabilirsiniz.

Geri
Yukarı