500 TL İşlemci, Anakart Önerisi

DangeriousHD

Hectopat
Daha fazla  
Sisteme anakart ve işlemci almayı düşünüyorum bütçem başlıkta bellirtiğim gibi 500 TL DDR3 olması öncelliğim çünkü DDR4 RAM'ler çok pahalı. Şu anlık tek 4GB'lık RAM almayı düşünüyorum ileriye doğru 1 tane daha alıcağım büyük ihtimamle ve vatandan olması benim için daha iyi olur.

RAM: Kingston 4GB HyperX Savage DDR3 1866MHz CL9 PC Ram

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteme anakart ve işlemci almayı düşünüyorum bütçem başlıkta bellirtiğim gibi 500 TL DDR3 olması öncelliğim çünkü DDR4 RAM'ler çok pahalı. Şu anlık tek 4GB'lık RAM almayı düşünüyorum ileriye doğru 1 tane daha alıcağım büyük ihtimamle ve vatandan olması benim için daha iyi olur.

RAM: Kingston 4GB HyperX Savage DDR3 1866MHz CL9 PC Ram

Ryzen sisteme geçiş yaptığımdan, fx 4300 3.8 ghz işlemci + Gigabyte am3 soket ddr3 destekli anakartımı satıyorum, yıpranmamış 1 senelik, sorunsuz parçalardır.

En kötü B350 DDR4 Anakart ve Athlon X4 950 almanızı tavsiye ederim. Yakın zamanda DDR5 çıkacak. DDR3 anakart almak ölü yatırım olur. Söylediğim bileşenleri alarak 2020'e kadar çıkacak Ryzen işlemcilerle sisteminizi yükseltebilirsiniz. Nanokatalog üzerinden ucuza Yüksek MHz RAM alabilirsiniz. DDR4 3000MHz 8GB Tek modul RAM 400TL gibi fiyatlardan satılıyor. 4GB alacaksanız fiyat yarı yarıya düşebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı