500 TL mekanik klavye önerisi

Senin gibi zengin değil herkes demişsin ama zenginlikle alakası yok. Klavyelerin fiyatı 2'ye katlanırken maaşında da 2'ye katlansaydı şu an 1000 TL'ye klavye almaya savurganlık demezdin.
Benim dediğimi anlamışsın belli ama neden hala trollük peşindesin kardeşim. Tabi ki o zaman savurganlık olmazdı. Hakettiği para o klavyenin çünkü taş çatlasa (normal koşullarda) 400 lira. Ne senin ne benim maaşım 2'ye katlanmadı. O nedenle taban ihtiyaçların bile aynı doğrultuda pahalandığı bir ülkede bir klavyeye o kadar para koyup yaşam kaliteni aylarca kısıtlaman paranı boşa savurmak demeyelim de (Belki sonradan satarsın), parayı yanlış yerlere harcamaktır, değerini bilmemektir. Üstelik konunun ismine bakmanı öneririm, 500 liraya mekanik klavye önerisi diyor. K70 500 olsa önerirdik. Ama 1200. Ayriyeten K70'in aynı özellikleri sen beğensen de beğenmesen de Hydra 6 ve 7'de mevcut. Kullananlar da memnunum diyor, o zaman neyin kavgası, elitistliği bu? Adamlar Red Led'li versiyonunu 800 liraya, RGB'li versiyonu 1200 liraya satıyorlar. Bildiğin soygun kardeş, sence o ışıklar 400 lira eder mi? Onları da mı Almanya'da yapmışlar?

Apple'ın bile kendi ürünlerini Çin'de çocuklara birleştirdiği bir dünyada Corsair'e bu kadar güvenmek zaten kendi başına biraz absürt. Zenginlikle alakası yok demen zaten bana galiba senin para kazanan biri olmadığını düşündürüyor. Bir insan geliri ne kadarsa ona göre kalitedeki ürünleri seçer. Zenginsen sana kolay, diğerlerinden kalitelisini alırsın, ama orta gelirli bir insansan, yarı fiyatına muadili bir marka dururken üstüne 2 katı para koyup kendini aylarca böyle bir borcun içine sokamazsın. Bak hala anlayamadıysan şekillerle göstereyim.

4000 aylık gelirin var,
1400 kiraya,
500 faturalara,
1700 de taksitlere, alışverişe vs. diğer zorunlu harcamalara say.
Geride 400 liran kaldı, aynısını 8000 lira alan doktora hesapla, 4400 lirası kaldı. Anladın mı? O istese bu savurganlığı yapar, ona koymaz. Bu meselenin zenginlikle alakası yok diyemezsin. Ben buraya konu açtım 400 lira red switch mekanik klavye diye, bana üstüne koyup K70 al dediler, yine pizz arkadaş mantıklı şeyler önermiş. Bu sayılar tamamen hayalidir, örnek verdim. Kendi dediğim şeyleri tekrarlamamak adına artık uzatmayacağım. Dediklerimi anlamamak için direnecek insanlara cevap vermekle uğraşarak boşa harcayacak zamanım yok.
Zaten kaliteli bir klavye niye havalı görünüyor diye öneriyim? Herkes Banggood'dan alıyor o klavyeyi yani sorun yok. Numpadli benim düşüncemde gereksiz yer kaplıyor. Ucuz bir tane TKL ya da %60 alıp hangi boyutun senin için iyi olduğunu belirle. Hem klavye kalitesizken sahip olduğu fonksiyonlar fark etmiyor. Gerçi beni dinlemek zorunda değilsin, istediğin klavyeyi almakta serbestsin ama bir düşün derim.
Düşündüm pizz. Yolladığın klavyeler cidden güzel, araştırdım, sesleri aynen istediğim gibi. Ama F1 F2 falan da yok. Belki gelecek yıllarda sadece İngilizce yazı yazmak için yanda bilgisayara bağlarım bunlardan bi tanesini. Ancak bana daha büyük ve Türkçe layout bir klavye gerekiyor. Banggood ile ilgili sorularımı cevaplayabilir misin, İade, TR klavye, garanti vs.

Son düzenleme:
Benim dediğimi anlamışsın belli ama neden hala trollük peşindesin kardeşim. Tabi ki o zaman savurganlık olmazdı. Hakettiği para o klavyenin çünkü taş çatlasa (normal koşullarda) 400 lira.
Şaka mı bu? K70 ne kadar gömülen bir klavye olursa olsun bir defa Cherry Switch kullanıyor. Türkiye'de Cherry Switch'li klavyeler minimum 800'den başlıyor. Adamlar keyfine fiyat biçmiyor ya. Cherry Switch'lerin hepsi belli bir kalite standardını karşılar. Ancak Outemu veya çeşitli marka klon Switch'ler o şekilde değildir. Ürettiren markaya bağlı kalite değişebilir. Örneğin CM CK350 de Outemu kullanıyor. Ancak bu Switch'ler daha sonradan CM tarafından test ediliyor ve CM'nin kalite standartlarını karşılamak zorunda. Adamların koruması gereken bir marka değeri var. Ama Rampage öyle değil. En dandik parti Outemu Switch'leri kullanıyorlar. Çın çın yay sesleri, bozulan Switch'ler, ölen PCB'ler... Sen önceki mesajımı okumamışsın bile. Bak ne yazmışım? :
Yabancının elinin kiri diyorsun ama sonra yabancıların çöp diyerek almayacağı, Çinde merdivenaltı üretilmiş, her yerde klonu dolanan, etiket basılmış, insanları altın USB uç, metal plaka ve bilek desteğiyle kandıran dandik Rampage markasından 500 TL'ye klavye alıyorsun.
Ayrıca böyle konuşmamın elitlistlikle falan alakası yok. Bizzat ben de Outemu Switch'li Redragon K553 Usas RGB kullanıyorum. Ama benim klavyemdeki Switch'ler ile Rampage'nin Outemu Switch'lerini karşılaştırmam bile.

Ayrıca senin anlamadığın bazı şeyler var :
1. K70 o kadar da kötü bir klavye değil.
2. Yarı fiyatına muadili bir klavye falan almıyorsun Hydra R6 ve R7 ile. Çöplük alıyorsun. Her mesajımda belirttim. Asıl para eden kasası VS. değil. Alüminyum'un kilosu ne kadar sanki? Asıl para eden kısmı Switch'leri. Üstüne daha kaliteli malzeme, aydınlatma, yazılım desteği girince tabii fiyat katlıyor.

K70'den neden bahsedip duruyorsun onu da anlamış değilim. 1000 TL'ye kadar olan bantta HyperX'in optik mekanik klavyesi bile var. Steelseries var, Razer var... 1000 TL'yi çöpe falan atmış olmuyorsun. Sana başından beri diyorum. Zaten konu sahibine K70 önerdiğimiz falan da yok. Konu sahibi 500 demiş burada 1200'lük klavyeyi konuşuyoruz, önerdiğimizden değil ya.

Her neyse, bu tartışma gereksiz uzadı. Bu tartışmanın sonucunda bir yere varamayacağız çünkü sen Rampage'yi "Alınabilir, kaliteli" bir marka olarak görüyorsun. Forumda böyle bir konu açsan haklı linç yersin. Bizzat K553 Usas incelemem var. O incelemenin ilk başlığına bak klon Switch'li mekanik klavyeler hakkında ne yazmışım?

@MetalCh3 İade 30 gün içerisinde yapabiliyorsun diye biliyorum. TR versiyonları yok diye biliyorum. Garanti hakkında bilgim yok. Gelmesi biraz uzun sürüyor(1 ay-1.5 ay değişkenlik gösterebiliyor). F1 gibi tuşlar TKL'de ya da daha büyüklerinde bulunuyor. Redragon Vara ya da CK350 bakmak isteyebilirsin. TKL olarak bulamadım, Türkiye'de satan yok gibi. Redragon K552/3 serisi dışında çok yok.

Son düzenleme:
@MetalCh3 İade 30 gün içerisinde yapabiliyorsun diye biliyorum. TR versiyonları yok diye biliyorum. Garanti hakkında bilgim yok. Gelmesi biraz uzun sürüyor(1 ay-1.5 ay değişkenlik gösterebiliyor). F1 gibi tuşlar TKL'de ya da daha büyüklerinde bulunuyor. Redragon Vara ya da CK350 bakmak isteyebilirsin. TKL olarak bulamadım, Türkiye'de satan yok gibi. Redragon K552/3 serisi dışında çok yok.

Bunu çok beğendim, kesinlikle listeme girdi, teşekkürler

Geri
Yukarı