500 TL mekanik klavye seçimi

Aynı pararyı verdim. Zaten bu klavyeyi seçmemdeki temel sebep RGB olmasıydı. Daha kaliteli midir? O konu tartışılır ama hissiyat olarak beni K68'den daha çok doyurdu.
Sizin için RGB olması önemli mi? Bu biraz bu işten anlamadığın anlamına gelir. RGB olması yerine kaliteli olması daha iyi olur. Hem ışıklı mışıklı klavye ile kime hava atıcaksınız ki? Üzerinde bir led bile olsa karanlıkta görmeniz için işinizi kolaylaştırır.

Sizin için RGB olması önemli mi? Bu biraz bu işten anlamadığın anlamına gelir. RGB olması yerine kaliteli olması daha iyi olur. Hem ışıklı mışıklı klavye ile kime hava atıcaksınız ki? Üzerinde bir led bile olsa karanlıkta görmeniz için işinizi kolaylaştırır.
RGB'nin önemli olması veya önemli olmaması konu hakkındaki bilgi seviyesini göstermez. Tabiki Cherry Mx switchler şuanda tercih edilebilecek en iyi switchlerden biri. Bunun ben de farkındayım. Ve evet kaliteli olması, performanslı olması tabiki önceliğimdir.
Eğer öyle olmasaydı gidip Gamepower, James Donkey gibi bir marka alırdım. Ancak benim için kalitenin önemi %55-60 ise tasarımın ve şıklığın önemi %40-45. Başkasına hava atmak için değil benim hoşuma gittiği için RGB olmasını istedim.

Kullandığım klavyenin switchleri kalitesiz at çöpe diyeceğiniz türden bir switch değil. Optik switchler benim gayet hoşuma gitti açıkcası.

Dediğim gibi K68 aldım ve onda da Cherry Mx Red switchler vardı. Tuşlara bastığımda kalite olduğunu hissedebiliyordum ancak sessiz olması benim için yeterli bir hissiyat vermedi. Ben de iade edip şuan kullandığım Bloody B870R aldım. Şuan gayet güzel iş çıkardığını söyleyebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı