Mekanik Klavye Seçimi

Uygar Erdoğdu

Hectopat
Daha fazla  
Aklımda bazı ürünler var. Klavye konusunda bilgisiz olduğum için kararsızım. FPS oyunları için bir klavye öneriniz var mı?
Bu ürünler nasıl ?

2. attığınız ürünü tavsiye ederim. Blue switch ilk başlarda güzel gelse de sonradan pişman olma olasılığınız yüksek. 2. ürüne alternatif olarak Sharkoon Skiller Mech SGK3 Red Switch modelini öneririm.

Arkadaşın dediği gibi Blue switch almanı tavsiye etmem, o yüzden ikinci klavyeyi alman daha iyi olur. SteelSeries Apex M400 de fena değil ama ben olsam bu bütçe ile CM QuickFire Ultimate alırdım.

2. attığınız ürünü tavsiye ederim. Blue switch ilk başlarda güzel gelse de sonradan pişman olma olasılığınız yüksek. 2. ürüne alternatif olarak Sharkoon Skiller Mech SGK3 Red Switch modelini öneririm.
İncelediğim kadarıyla Sharkoon Skiller Mech SGK3 red switch, CM QuickFire Ultimate ise brown switch. Hangi sw. fps oyunlarında daha çok işe yarar ? CM daha bilindik bir marka Sharkoon Skiller markasını ben bilmiyorum. Hangi markayı önerirsiniz ?

QuickFire XT güzel olsa da Blue Switch'in sesi bir süre sonra başınızı şişirecektir diye düşünüyorum. QuickFire Ultimate gayet güzel bir cihazdır ve Brown Switch barındırmakta. Bu zamanda Brown Switch bulmak özellikle bu fiyata bulmak pek kolay değil açıkçası. Ayrıca alternatif olarak kendi kullandığım Apex M400'ü de öneririm. Aldığımdan beri hiçbir eksi yönünü görmedim, gayet memnunum.

İki switch de FPS oyunları için ideal. Sharkoon da F/P ürünler üretiyor. @UmuTzn bir el atar mısın? :)
Bildirim düşmemiş nedense :D
Kişisel önceliklere göre değişecek bir durum. RGB ve Kailh switch için Sharkoon tercih edilebilir. Tek renk aydınlatma ve Cherry MX için Cooler Master. Brown uzun süre kullanmadım ama seni rahatsız edebilecek bir hissiyat farkları yok. Oyun anlamında tüm markalar Red switch tercih ediyor ve Türkiye pazarında en çok satışa çıkardıkları model kırmızı oluyor. Marka bilinirliği Cooler Master tarafında daha yüksek fakat PC dünyasıyla alakalı kişiler Sharkoon markasını duymuştur. Marka konusunda bir güven sorunu yaşamanıza gerek yok kısacası. RGB mi Cherry MX mi tercihinizi yapın ona göre satın alma işlemini yapabilirsiniz.

Bildirim düşmemiş nedense :D
Kişisel önceliklere göre değişecek bir durum. RGB ve Kailh switch için Sharkoon tercih edilebilir. Tek renk aydınlatma ve Cherry MX için Cooler Master. Brown uzun süre kullanmadım ama seni rahatsız edebilecek bir hissiyat farkları yok. Oyun anlamında tüm markalar Red switch tercih ediyor ve Türkiye pazarında en çok satışa çıkardıkları model kırmızı oluyor. Marka bilinirliği Cooler Master tarafında daha yüksek fakat PC dünyasıyla alakalı kişiler Sharkoon markasını duymuştur. Marka konusunda bir güven sorunu yaşamanıza gerek yok kısacası. RGB mi Cherry MX mi tercihinizi yapın ona göre satın alma işlemini yapabilirsiniz.
CM QuickFire Ultimate satın aldım. Kırmızı lede sahip bir klavye mi ? Çünkü ben beyazdan çıkamadım da ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı