500 TL PCI-e ağ kartı önerisi

Kuffoa

Centipat
Makaleler
1
Yer
Sakarya Akyazı
50/16 internet paketi kullanıyorum.
Aradığım bu hızı yaklaşık 40/10 şeklinde verebilmesi.
Odam modeme uzak şöyle anlatayım telefonum 2 diş çekiyor 2.4GHz bandında ve 5GHz bandında sürekli kopuyor yani sanırım çekim gücünün yüksek olması lazım.
Anakartım ASUS TUF Gaming B550M Plus.
Şu kadar yükseğe çok daha iyi bir kart var derseniz bütçeyi arttırabilirim ama temennim 500TL bandında olması.

Sanırım forumda çok ilgilenen yokmuş ağ donanımlarıyla.
Gittim MediaMarkt ve vatan sitelerine ağ kartı aradım şansıma yakınımdaki mediamarkta varmış ürün stokta 2 tane kalmış.
800TL'ye MediaMarkt mağazasından TP-Link Archer t4e AC1200.
2 antenli ürün çekim gücü güzel 3 kapı 1 salon uzaklıktan 5GHz kanalıyla tam sinyal veriyor, kasaya sokmak biraz zahmetli oldu ispiral makinesiyle kestim.

Son düzenleme:
İstanbul'da oturuyorum bahsettiğim ürünle LoL TR sunucusunda 9-12 arası ping alıyorum(akşam saatleri 11 12 oluyor pingim)
Bir de Riot oyunlarında anlık kopma 1.5 saniye oluyor 2 3 günde bir ama ağ kartıyla mı alakalı çözemedim çünkü modemin olduğu odada bulunan laptopla oynarken de oluyor.
50/16 paketimde hız testinde çoğunlukla +40/12 falan veriyor ama PC'yi ilk açıp hız testi yaparsam download hızı 25 falan oluyor ama bir iki dakika sonra toparlıyor.

Bunu aldım. İnternetim 200/20 Mbit. T4e 5GHz bağlantıda download 150-160 Mbit, upload 18.8 Mbit veriyor.
Kabloluda 200 Mbit, telefonda 200 Mbit veriyor. Upload hızları aynı.

PCI Express Wi-Fi kartında download hızının düşük olması normal mi acaba?

Modeme ne kadar uzaksınız? Salon+1 oda uzağım ben ve yukarıda yazdığım değerleri alıyorum, ben de çok bilgili değilim anladığım kadarıyla forumda da ağ donanımlarıyla ilgilenen pek insan yok.

Modeme ne kadar uzaksınız? Salon+1 oda uzağım ben ve yukarıda yazdığım değerleri alıyorum, ben de çok bilgili değilim anladığım kadarıyla forumda da ağ donanımlarıyla ilgilenen pek insan yok.

Modem yan odada. Sinyalde sorun yok. Sadece 200Mbit hızda %25 civarı hız düşük. Bilgisayarın yanında telefon bile 200Mbit'i görürken, antenli Wi-Fi adaptörün 150 Mbit görmesi garip geldi.
Hatta USB'ye takılan eski model TP-Link Wi-Fi adaptörün antenlerini (t4e antenin neredeyse iki katı uzunluğunda) taktım, hızda pek fark olmadı.
:)

Geri
Yukarı