500 TL Ryzen 5 veya Core i5 için Anakart önerisi

jekru7ise

Hectopat
Daha fazla  
Oyun için bir bilgisayar toplayacağım. Hangi işlemciyi seçersem daha iyi performans ederim?
Ryzen alırsam 1500X, 1400 veya 1600 alacağım. Intel'de düşündüğüm ise i5 modelleri yalnız kafamda bir soru var.

Kabylake güncellemesi yapmak istemiyorum. Yeni alacağım anakarta yani güncelleme direk içinde olan yeni güzel bir anakart alacağım. 500 TL geçmeyecek şekilde fiyat ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur. Bir de önerileriniz nelerdir?

Bir arkadaş kafamı çok karıştırdı bir kaç bilgisayar okuyan veya öğretmeni olan abimede sordum genel olarak özellikleri karşılaştırdılar intel daha üst dediler.

Bir arkadaş kafamı çok karıştırdı bir kaç bilgisayar okuyan veya öğretmeni olan abimede sordum genel olarak özellikleri karşılaştırdılar intel daha üst dediler.
Şu AMD'ye olan ön yargı yedi bitirdi beni. Sanki Intel babasının oğluymuş gibi. "amede çog yavaş, amede cog ısınıyor" diyenlerden bi kurtulamadık.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı