PS5 ve PS4

egehans

Centipat
Daha fazla  
İyi günler, daha önce PS geçmişim olmadığı için sizlere de danışarak kafamda olan bazı soruları netleştirmek istedim. İki cihaz arasında kaldım. Bunun sebebi de sadece fiyat. PS4 hala iş görür mü veya PS5 almak daha mı kârlı oluyor eğer alınırsa PS5'in hangi sürümünü almak daha mantıklı olur. Trendyol'da baktığımda bir sürü değişik değişik modelleri var. İlk başta aklımda cdli modeli vardı, hani herhangi bir CD bulursam en azından kullanırken sorun yaşamayayım diye düşünmüştüm fakat şu an her şey internet üzerinden olduğundan dolayı ekstra ücret ödemek mantıklı mı olur bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
PS5 aldığında geriye uyumluluk olduğu için aslında bir PS4 sahibi de oluyorsun. Kaldı ki PS4 2013 yılında çıktı artık fosil bir cihaz para verilmez ona PS5 alacak biri için. İş de görür ama artık gereği yok yeni oyun gelmiyor vs. Bu yüzden PS5 almalısın 3 sene sonra PS6 geliyor artık PS4 konuşulmamalı bile.
PS5'lerin alırken her zaman CD'li modeli almanı öneririm. Fazlaları var eksisi yok. Örneğin 2.el oyun pazarı ile CD al sat takas yaparak oyunları çok komik tutara getirirsin kaldı ki CD ile oyunları internetin yavaşsa inmesini beklemekten de kurtulursun. Dijital alıp sonradan pişman olan tayfa da var. Dijital ile CD sürüm arasında oyun performans farkı yok. PS5'lerin hepsi çok başarılı bir cihaz sürüm de fark etmez hangisi ucuzsa onu alabilirsin.

PS4 çıkalı 10 sene, PS4 Pro çıkalı 8 sene oldu. Kesinlikle almanı tavsiye etmiyorum. PS5 çıkalı 4 sene olmuş o bile artık yeni sayılmaz, Pro'su çıkacak yakında.

Modeller arasında koleksiyon yapmayı falan seviyorsan disc versiyonunu al, ama disc oyun fiyatları malum. Fiyatı bi tık daha ucuz olduğundan dijital olanı tavsiye ederim. Yıllık PS Plus alır oynarsın, sevdiklerini satın alırsın.

İyi günler, daha önce PS geçmişim olmadığı için sizlere de danışarak kafamda olan bazı soruları netleştirmek istedim. İki cihaz arasında kaldım. Bunun sebebi de sadece fiyat. PS4 hala iş görür mü veya PS5 almak daha mı kârlı oluyor eğer alınırsa PS5'in hangi sürümünü almak daha mantıklı olur. Trendyol'da baktığımda bir sürü değişik değişik modelleri var. İlk başta aklımda cdli modeli vardı, hani herhangi bir CD bulursam en azından kullanırken sorun yaşamayayım diye düşünmüştüm fakat şu an her şey internet üzerinden olduğundan dolayı ekstra ücret ödemek mantıklı mı olur bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler...
PS4 iş görmüyor, hem 30FPS hem de bazen 25'lere vs düşerek kasma hissiyatını size hissettiriyor, ek olarak da oldukça yavaş bir cihaz kendisi. PS5'e gelirsek bildiğin remake cihazı oldu, çıkalı da 4 sene oldu Sony'nin yeni konsol tanıtacağına dair söylentiler hatta IGN'de makale mevcut, kasım civarı Pro modeller çıkar deniliyor. ben olsam biraz daha beklerdim illa kararımı PlayStation'a kıldıysam.

Yeni konular

Geri
Yukarı