500 TL Sıvı Soğutma Yapma

ProGamer17

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben yazın bir bilgisayar toplayacağım. İşlemci soğutucu için 500 tl bütçem var. Bu paraya kendi soğutma sistemimi yapmak istiyorum. Biraz düşük bir bütçe biliyorum ama kendimce parçaları seçtim. Parçalar birbirine uyumlu mu veya başka parça seçmem mi gerekiyor ? Yorum yaparsanız sevinirim. @er36po hocam sadece sizi biliyorum bu konuda bilgisi olan.

Cpu block: BQLZR 20 $ - http://www.amazon.com/BQLZR-Universal-Computer-Cooling-Radiator/dp/B00T2Q5KK8/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1461925501&sr=1-1&keywords=cpu+block&refinements=p_36:1253503011
Pompa-Reservuar: XSPC X20 750 65 $ - Amazon.com: XSPC X20 750 Pump Reservoir Combo V4 - Dual 5.25" Bay (New Version with Black Nylon Body and Improved Pump/Electronics): Computers & Accessories

Radyatör: BQLZ 240mm 30 $ - http://www.amazon.com/BQLZR-Multifunction-SystemAluminum-Exchanger-Computer/dp/B00L2868VE/ref=sr_1_2?s=pc&ie=UTF8&qid=1461926120&sr=1-2&keywords=240mm+radiator&refinements=p_n_condition-type%3A2224371011%2Cp_36%3A1253504011
Boru: Tygon E-1000 2.25 $ - Tygon E-1000 1/4" ID (3/8" OD) - Plasticizer Free Flexible Tubing (ADK00017) - FrozenCPU.com

Rakorlar: Bitspower G1/4 14 $ - Bitspower G1/4 Thread 1/4" ID x 3/8" OD Compression Fitting - Carbon Black (BP-CBCPF-CC1) - FrozenCPU.com

Termal Sıvı: Aquacomputer Double Protect Red 17$ - Aquacomputer Double Protect Ultra 1 Anti-Corrosion Fluid - Red - 1L (53118) - FrozenCPU.com

Fanlar: Corsair Air Series AF120 LED Twin 19 $ - Amazon.com: Corsair Air Series AF120 LED Quiet Edition High Airflow Fan Twin Pack - Red: Computers & Accessories

Toplam= 167,25$= 469 TL.

Uyumsuzluk yok. Yalnız, Amazon o seçtiğiniz radyatörü Türkiye'ye yollamıyor!
Ayrıca, fiyata Gümrük ve Kargo ücreti de eklediniz mi?

Bir daha baktım linklerinize, CPU bloğu da Türkiye'ye gönderilmiyor (n) Ve ayrıca, bu seçmiş olduğunuz ürünlere kargo+ vergi de dahil edilecektir. Yani yaklaşık 700 TL tutar yine de. (O ''Bedava Kargo'' yazısına kanmayın, o bulunduğu konum için geçerli Türkiye için değil yani.)

Bir daha baktım linklerinize, CPU bloğu da Türkiye'ye gönderilmiyor (n) Ve ayrıca, bu seçmiş olduğunuz ürünlere kargo+ vergi de dahil edilecektir. Yani yaklaşık 700 TL tutar yine de. (O ''Bedava Kargo'' yazısına kanmayın, o bulunduğu konum için geçerli Türkiye için değil yani.)
Abi sana bir şey soracam. Ben bu parçaların Amazon'da satılmayanlarını Aliexpress'ten alsam sorun olur mu? Bir de FrozenCPU'dan ayrı ayrı siparişler verip gümrükteki 75€ sınırını geçmezsem sorun olur mu? Sanırım FrozenCPU'nun Türkiye'ye 15-30 günde gelen ücretsiz bir kargolama yöntemi var. Onu kullanırsam sıkıntı olur mu?

@furkanxdgs4, hayır, sanmıyorum. Sonuçta Alixpress'de gayet sağlam bir kuruluş. (Hata, yanlışlık, mağduriyet olabilir mi? Evet, olabilir ki bu bütün siteler için geçerli.)

FrozenCPU ücretsiz yollamiyorum bildiğim kadarıyla. Ama sepetteki ürünlerinizi ''Satın Al" diyerek öğrenmeniz pek bi mümkündür.

Ben yeni ve daha önce de parça parça örün alıp gümrüğe yakalatmamistim (yani gümrüğe tabi olacak kadar bütçeyi geçmeden 1'den fazla alış veriş yaptım.) Ama bu kesinlikle alınmayacak diye bir kaide yok. Zaten gümrüğü aşmayacak alış-verişlerin belli bi limiti var... Tabi tam olarak yılda kaç sefere mahsustu onu şuan hatırlamıyorum.

@furkanxdgs4, hayır, sanmıyorum. Sonuçta Alixpress'de gayet sağlam bir kuruluş. (Hata, yanlışlık, mağduriyet olabilir mi? Evet, olabilir ki bu bütün siteler için geçerli.)

FrozenCPU ücretsiz yollamiyorum bildiğim kadarıyla. Ama sepetteki ürünlerinizi ''Satın Al" diyerek öğrenmeniz pek bi mümkündür.

Ben yeni ve daha önce de parça parça örün alıp gümrüğe yakalatmamistim (yani gümrüğe tabi olacak kadar bütçeyi geçmeden 1'den fazla alış veriş yaptım.) Ama bu kesinlikle alınmayacak diye bir kaide yok. Zaten gümrüğü aşmayacak alış-verişlerin belli bi limiti var... Tabi tam olarak yılda kaç sefere mahsustu onu şuan hatırlamıyorum.

Abi benim bildiğim 8'den sonra yine gümrük alıyorlardı. Ancak 8 seferde de almama gerek yok. Ödemeden önce kargo alanında aşağıdaki ekran geliyor ve en yukarıda fiyat bölümünde ne yazdığını anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
3553969314d5736f218c8b2a7cc927ab.jpg

Aliexpress'ten sipariş vermeyi düşünüyorum şuan. Amazon'dan olmayan ürünleri ordan getirtebiliyorum.
Şuan tek sıkıntım: FrozenCPU'dan ücretsiz bir şekilde ürünleri nasıl getirtirim? Eğer ücretsiz şekilde getirtebiliyorsam NZXT S340 kasaya soğutma yapmayı düşünüyorum. Düşünceniz nedir?

Hocam bazı parçaların değiştirdim. Vergiden kaçmak için amazondan siparişi 2 kerede vereceğim. Sanırım bu şekilde vergi alınmayacak.

Cpu block: Cooltex 24 $ - Tahmini Teslimat Zamanı
Pompa-Reservuar: XSPC X20 750 65 $ - Amazon.com: XSPC X20 750 Pump Reservoir Combo V4 - Dual 5.25" Bay (New Version with Black Nylon Body and Improved Pump/Electronics): Computers & Accessories

Radyatör: 40 $ - Tahmini Teslimat Zamanı

Rakorlar: Barrow G1/4 5 $ - Tahmini Teslimat Zamanı

Termal Sıvı: PrimoChill 13$ - Amazon.com: PrimoChill Pure Intensified Performance Coolant (32oz.) - Blood Red: Computers & Accessories

Fanlar: Cooler Master SickleFlow 12016 $ - Amazon.com: Cooler Master SickleFlow 120 - Sleeve Bearing 120mm Red LED Silent Fan for Computer Cases, CPU Coolers, and Radiators: Electronics

Toplam= 163 $

@furkanxdgs4, kırmızı yazıda telefon deyit'inden bahsediyor (Zaten FrozenCPU'ya üye olurken tanımladığın bir Tel. No var ise sıkıntı yok demek.) Ama ücretsiz kargoyu Türkiye'ye göndermeyeceklerdir. Bir denesen iyiydi.

@ProGamer17, bazı ürünleri kargo ücreti fiyata sonradan ilave ediliyor, bana daha fazla tutuyor gibi geldi.

@furkanxdgs4, kırmızı yazıda telefon deyit'inden bahsediyor (Zaten FrozenCPU'ya üye olurken tanımladığın bir Tel. No var ise sıkıntı yok demek.) Ama ücretsiz kargoyu Türkiye'ye göndermeyeceklerdir. Bir denesen iyiydi.

@ProGamer17, bazı ürünleri kargo ücreti fiyata sonradan ilave ediliyor, bana daha fazla tutuyor gibi geldi.
Abi yukarıda "13 ounces" yazan yerde ücretsiz anlamına geliyor sanırım. Şuan para durumum müsait değil. Eğer babamdan bütçe koparabilirsem dediğinizi deneyip yeni bir konu başlığı altında paylaşırım. Yardımınız için teşekkür ederim. NZXT S340 kasayı alabilirsem konu açıp yardım istesem yardımcı olur musunuz acaba? Boş ve büyük bir alanda kasaya mod yapmayı düşünüyorum da hayırlısı artık.

@furkanxdgs4, evet, ücretsiz zaten. Fakat Türkiye'ye gönderim yapmıyor bildiğim kadarıyla. Paranın olması önemli değil, ücretsiz olanı seçip ilerleyip bakabilirsin.
Kasa olayında hemen karar verme. İstersen yani bir konu aç, Custum için o fiyatlara daha uygun bir kasa bulabiliriz. NZXT S340'ın üst tarafına küçük de olsa radyatör sığmıyor çünkü.

@furkanxdgs4, evet, ücretsiz zaten. Fakat Türkiye'ye gönderim yapmıyor bildiğim kadarıyla. Paranın olması önemli değil, ücretsiz olanı seçip ilerleyip bakabilirsin.
Kasa olayında hemen karar verme. İstersen yani bir konu aç, Custum için o fiyatlara daha uygun bir kasa bulabiliriz. NZXT S340'ın üst tarafına küçük de olsa radyatör sığmıyor çünkü.
Evet haklıymışsınız. Orada aslında dediği "13 ons(Ağırlık birimi)'u aşıyor." diyormuş. Listeden termal sıvıyı çıkardığımda 19$ kargo yazdı orada. 60TL az para değil. O zaman tamamen kasayı topladık uzun bir süre sonra sıvı soğutmayı yapacağım sanırım. Bu arada bu parçalarla yapılan bir soğutma yeterince sistemi soğutur mu acaba?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı