500 TL'ye 600W 80 Plus PSU önerisi

Bütçe
500 TL
Hydro modelinin 600W olması kafanızı karıştırmasın. Grup düzenlemesi kullanan bir ünite, dolayısıyla verimsiz. 12v üzerinden 600W'ın 552W kadarını verebiliyor, Zalman Gigamax DC-DC topolojisine sahip olduğu için 550W'ın neredeyse hepsini (540W) verebiliyor. Gigamax'ın korumaları daha iyi, bu yüzden tercihiniz Gigamax yönünde olsun derim.

Hydro modelinin 600W olması kafanızı karıştırmasın. Grup düzenlemesi kullanan bir ünite, dolayısıyla verimsiz. 12v üzerinden 600W'ın 552W kadarını verebiliyor, Zalman Gigamax DC-DC topolojisine sahip olduğu için 550W'ın neredeyse hepsini (540W) verebiliyor. Gigamax'ın korumaları daha iyi, bu yüzden tercihiniz Gigamax yönünde olsun derim.
1609490218145.png
PowerBoost Deluxe VK-G1023S
Bu kasayı kullanıyorum da kablo uzunluğu sıkıntısı vs olur mu?

Bu marka pek önerilmiyor. PowerBoost ile aralarında çok fark yok denildiğini duydum.
Kim söylediyse ağır sallamış. Xigmatek gayet iyi bir firma.

Konuya gelecek olursak GigaMax modelini tercih edin.

Kablolama kanalları varsa rahatça montaj yaparsınız, şimdiye kadar hiç kablosu kısa diye bir şikayet duymadım.
Konuyla alakasız fakat size bi soru sormak istiyorum. Bilgisayarımda belirli zamanlarda drop giriyor örneğin yüksek kalite video izlerken hızlıca sekme değiştirince veya csgo da öldüğüm zaman. Bunun PSU ile alakası olabilir mi? Örnek olarak video ve fotoğraf bırakacağım bana aitler. Aniden bazı değerler %0 veya %1 e iniyor.
Drop video örneği
1609521566266.png

Uzun zaman kullandım. Sistemimi dağıttığım için sattım. GTX1060, 980, HD7950 gibi kartlarda kullandım. Hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Malzeme kalitesi de iyi. Xigmatek, Everest veya Frisby gibi kıytırık markalardan değil yalnız.
Tagan, SilverStone, Seasonic markaları da kaliteli güç kaynakları üretiyorlar. Bunlara da yönelebilirsiniz.

Geri
Yukarı