500 TL'ye Ekran Kartı Tavsiyesi

Bana hala para kazanmayı öğretiyor sen okula giderken ben çalışıyordum boşa anlatma. Ben sana ne diyorum R9 270 daha performanslı iken GTX 750 Ti alınmaz. Eğer 750 Ti'yi tasarruf için alıyorsan internet kafe gibi yerlerde kullanman lazım ev ortamında çok fark etmiyecektir. 750 Ti düşük güç tüketimi var ama performansıda R9 270'e göre düşük.
Okula gittiğimi kim söyledi ?

Okula giderken yazmışım gidiyorsun yazmamışım iyi okursan. Gitmiyorsanda senin sorunun beni ilgilendirmez.
İşte olay bu okumadım imkanım yoktu bir çok yakınımı kaybettim.Çalıştım hamallıkta yaptım yeri geldi yerleride süpürdüm onun için gelip bana burda çalışmayı öğretmeyin.Yeri geldi kıyafet alcak param olmadı.O 40 TL'ye o zaman neler neler yapabilirdim biliyor musunuz ? Herşeye olumsuz tarafından bakmayın.O 40 liraya çok şey yapılabilir.Arkadaş 500 TL ile sınırlandırmış. Babası veriyor yada vermiyor ilgilendirmez sonuç olarak çıkacak bir para var.Güç tüketimi olarak bile zamanla çıkarabilir o parayı.

Asıl sen insanlara çalışmayı öğretme burda bir tek hamallık yapan sen değilsin herkes yakınlarını kaybetti hayat bu yaşaya yaşaya öğreniyor insan bana duygu sömürüsü yapma. İnsanlar birşeyleri isterken her zaman parasının karşılığını almak ister herşey için geçerli bu. Bilgisayar olur, ev olur, araba olur. Burda GTX 750 Ti gibi kart 470 liradan fazlaya satılırken ondan çok daha performanslı R9 270 500 lira civarına satılıyor. Aradaki güç tüketiminin karını çok zaman geçtikten sonra karşılayacak kaldı ki R9 270 750 Ti'den çok daha ileriye dönük bir kart, GTX 750 Ti güç kaynağı iyi olmayanlar için öneriliyor ek masraf olmaması için.

Bundan sonrada cevap yazmayacağım arkadaşın konusu kirlenmesin artık.

Kısacası uzatmaya gerek yok kimse birbirinin hayatını yaşamadı yaşayamaz sana göre senin ki bana göre benimkidir kötü olan yada zorluklarla dolu olan.İşin özeti ilk mesajdada belirttiğim gibi 270 alması makbuldur fakat arkadaş ögrenci ise ve kendi biriktirmiş ise o parayı harcamak ona dokunur ve bir öğrenci için ise 40 TL küçük bir para değildir.Ben arkadaşa silah zoruyla demedim 750 alacaksın diye eğer bütçesi varsa neden almasın 270 ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı