5000-5200 TL Dizüstü Oyun Bilgisayarı Tavsiye

harunbkrts

Decapat
Merhabalar, önümüzdeki birkaç gün içinde bir dizüstü oyun bilgisayarı almaya karar verdim. Bütçem maksimum 5000-5200 TL.

Bu bilgisayarla oyun oynamak, yazılım ile uğraşmak ve üniversitede yanımda taşımak istiyorum. Bilgisayarı taksit ile almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum, çok teşekkür ederim.

Amazon’dan taksit ile bilgisayar almak herhangi bir sıkıntı doğurur mu, güvenebilir miyim?

Önerdiğiniz bilgisayarı bununla kıyasladığımda hangisi öne çıkıyor ve hangi sebeplerden dolayı?

Amazon’dan taksit ile bilgisayar almak herhangi bir sıkıntı doğurur mu, güvenebilir miyim?

Önerdiğiniz bilgisayarı bununla kıyasladığımda hangisi öne çıkıyor ve hangi sebeplerden dolayı?

Lenovo Ram açısından önde. Ayrıca disk olarak da 128 GB'a ek olarak 1 TB HDD var üzerinde. Asus'un kasa yapısı çok da güven vermiyor bana açıkçası. Ayrıca Lenovo daha şık ve soğutması da gayet başarılı.

Amazon üzerinden taksit ile alış veriş yapabilirsiniz ben sorun yaşamadım.

Bu iki cihaz arasında kalmış durumdayım, eğer 5500 TL’ye çıkamazsa bütçem kesinlikle Asus’a kalacağım ve bir şey sormak istiyorum bu bütçeyle 1050TI bilgisayar alamaz mıyım, 1050 ile aralarında çok fark var mı?

Bu iki cihaz arasında kalmış durumdayım, eğer 5500 TL’ye çıkamazsa bütçem kesinlikle Asus’a kalacağım ve bir şey sormak istiyorum bu bütçeyle 1050TI bilgisayar alamaz mıyım, 1050 ile aralarında çok fark var mı?

1050 ile (4 GB olandan bahsediyorum) 1050Ti arasında 10 FPS lik bir fark var en fazla oyundan oyuna değişiyor ama ben çok fark görmedim. Asus kasa olarak bana çok güven vermiyor eğer alabilirsen MSI ya da Monster almanı tavsiye ederim. Bir de şunu hatırlatayım 1050 modelleri iki türlü : 2 GB veya 4 GB şeklinde. Ona dikkat ederek almanı tavsiye ederim.

Aah ah öğrenciliğin gözü kör olsun, hayatımda ilk kez bilgisayar alacağım fakat şöyle net bir sonuca varamıyorum. Hem markanın Acer olması hem de işlemcinin 7.nesil olması kafamı kurcaladı :( Ben nasıl kesin bir kanıya varabileceğim? 😂

Aah ah öğrenciliğin gözü kör olsun, hayatımda ilk kez bilgisayar alacağım fakat şöyle net bir sonuca varamıyorum. Hem markanın Acer olması hem de işlemcinin 7.nesil olması kafamı kurcaladı :( Ben nasıl kesin bir kanıya varabileceğim? 😂
Hocam o zaman Monster al ama 1050Ti bulman bu fiyatlara zor. Biraz daha bütçeni arttır ya da ikinci el bakman gerekecek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı