5000-5500 TL Arası Ryzen 5 Sistem Toplama

beyazzenco

Hectopat
Kendi topladığım sistem bu şekilde Ryzen 5'i tahmini bir fiyatta yazdım, ortalama 5000 - 5500 arası ryzen 5 sistem önerilerinizi yazabilirseniz sevinirim. Ryzen 5 Nisanda çıkacak bende o zaman toplamayı düşünüyorum o zamana kadar dolar düşebilir veya artabilir dolar ciddi seviyede düşerse GTX 1070 düşünebilirim. Bunun için bir kaç sorum olacak: Güç kaynağı seçimim doğru mu ? Yoksa daha iyi bir şey seçilebilir mi? Ve 550W yeterli mi? Kasayı kullananlar veya bilenler var ise kasaya ekran kartı sıkıntısız sığar mı? Sorularım bu kadar cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem listen nerede gözükmüyor.
Dereyi görmeden paçayı sıvamışsın :) ama CPU 65w-95w arası TDP olacak, 1070 ise 150w TDP değeri var.
500w PSU bile yetecektir

Her zaman ne diyoruz?

1 hafta önce açın konuyu. Ve daha Türkiye fiyatı ve performansı belli olmadı.
Artık belli oldu bu arada forumu çok takip etmiyorum bilmiyordum. Ceza yediğim için cevap yazamadım, yazamadığım sırada da fiyatlar belli oldu :D

Sistem listen nerede gözükmüyor.
Dereyi görmeden paçayı sıvamışsın :) ama CPU 65w-95w arası TDP olacak, 1070 ise 150w TDP değeri var.
500w PSU bile yetecektir
Moderatör görseli kaldırmış neden anlamadım tekrar koyuyorum buraya. 500w alayım o zaman hiç fazlasına gerek yok :D Bu arada 1600x ve 1600 arasındaki farklar nelerdir duruma göre 1600 daha mantıklı olabilir bana göre

Dosya Ekleri

• pc.png
    pc.png
    60,2 KB · Görüntüleme: 121
1600x ile soğutucu gelmiyecek, masraf daha da çıkacak.
X olunca sonunda, soğutman iyi olduğunda kendini biraz O.C. ediyor.
1600 daha mantıklı çünkü fiyat farkını tam bilmesemde hakkını vermeyebilir.

( Ryzen 7 lerde bu sorun çıktı; 1700'e biraz o.c. ile 1800x performansı verdi )

Aynen mantıklı. Birde o soğutucunun görüntüsü aşırı hoşuma gitti ve overclock yapmayı düşünmüyorum.

Mantıken aynı frekansta aynı performansı vermesi gerekir. Çekirdek yapıları ve sayıları aynı.

Bana göre 300-350 lira azımsanacak bir rakam değil zaten ucu ucuna alabilirim bu sistemi ve bana göre gereksiz bir işlemci sadece oyun oynayıp kod editörleri ile uğraşıyorum.
5150 liralık sistem topluyorsunuz. RAM'ler 630 lira. 410 liraya var Vatan'da. Kasa on numara, SSD en iyilerinden. 1500 lira tasarruf yapılabilecek yer görüyorum şimdiden. Böyle bakınca 350 lirayı çok arayacak birine benzemiyorsunuz. O yüzden dedim beyhude sıkıntıya girmeyin diye. Nerden bilirdim böyle bir durum var? :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı