5000-5500 TL RX 480 Sistem toplama

beruxen

Kilopat
Daha fazla  
Bundan yaklaşık 2 ay önce de konu açmıştım ve çok kıymetli abimi dinleyip beklemeye karar vermiştim :( O zaman dolar çok daha uygun fiyatlıydı 4000TL'ye toplayacaktım fakat şimdi dolar yüzünden 5000 civarında sistem toplamaya karar verdim. Öncelikle sistemi kullanma amacım iş ve oyun denilebilir ben sizin yorumlarınızı okuya okuya kendimce bişeyler toplamaya çalıştım sizce eksik ya da yanlış bişey var mı? Sorayım dedim, şimdiden herkese teşekkürler. Anakart sitede bulunmadığı için başka yerden almayı düşünüyorum. Her türlü öneri ve eleştiriye açığım :) MSI z170A gaming pro carbon.

1.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock sistem topladığınıza göre OC yapacaksanız ama sıvı soğutma koymamışsınız. O işlemcide stok fan bile gelmiyor. Kasayı z11 neo yapıp 100- 150 lira civarı bi para ekleyerek sıvı soğutma takılmalı diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
450w psu yetersiz gelebilir. Islemcide fan yok onada bi sogutucu lazim. OC yapmayacaksaniz sistemi makul duzeye indirin. Kasada gereksiz yere pahalı bir kasa olmus.

Merhabalar.. Benim topladığım sisteme benziyor. Evet PSU'ya önem vermelisin , sıvı soğutma öneririm. İşlemciyi de düşür bence oyunu ekran kartı oynatır. Ancak anakartı ya değiştir ya da benim servis sonucunu bekle tavsiyem. RX 480 ve MSİ Z170A gaming pro carbon beraber kullandım ama görüntü alamadım. He sende de aynı sorun olacak değil tabi ama görüntü sorununu hep MSİ kartlar vermiş genellikle. (okuduğum yorumlara dayanarak) Bu benim kullanamadığım sistemim (kasa seçimimiz bile aynı) RX 480 Sistem Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunu

Öncelikle cevabınız için teşekkürler yasağım vardı ondan cevap veremedim dediğiniz gibi psu yu güçlendireceğim ve sıvı soğutma ekliyeceğim yalnız işlemci konusunda uğraştığım alanda kas gücüne ihtiyacım var fiyat 6k ya yakın ama yapacak bişey yok bu beni 5 yıl götürür herhalde :)

Bu arada ekran kartı ile anakartı aldım inşallah sıkıntı çıkarmaz :(
Kasayı ablam seçti o alacak ondan dolayı onu koydum yoksa gerçekten pahalı :(

Hayırlı uğurlu olsun inşallah bir sıkıntı çıkmadan kurarsın. Elektronik şans işi. Kasadan çok memnun kalacaksın.
Teşekkürler kardeşim inşallah sıkıntı çıkmaz :) Sence kasanın beyazını mı alayım yoksa siyahını mı :)? Normalde siyah severim ama beyaz daha güzel görünüyor fotoğraflarda :)

Siyah al tabi ki :) Böyle olacak.. 8 farklı renk 2 farklı ritim.. İçinde 30-40 cm uzunluğunda led şerit var mıknatıslı kasayla senkronize yanıyor.

Dosya Ekleri

• 16427223_10211526256860395_3599353084691330815_n.jpg
    16427223_10211526256860395_3599353084691330815_n.jpg
    50,8 KB · Görüntüleme: 137
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı