5000-5500 TL'ye Toplama PC Tavsiyesi

İnventus'tan almanı tavsiye ederim. Düşünebilirsin;

Adsız.png

SSD'yi ilerde de alabilirsiniz. Nereden alacağınız konusuna gelirsek ben Vatan'dan almanızı tavsiye ederim bilindik bir yer.
Screenshot_3.jpg

SSD'yi ilerde de alabilirsiniz. Nereden alacağınız konusuna gelirsek ben Vatan'dan almanızı tavsiye ederim bilindik bir yer.
Eki Görüntüle 61979
Bilindik bir yer olması onun çok iyi olması anlamına gelmiyor. Bence İnventus'u bir araştır.

Bütçe 5.000 diye monitöre neden 1.500 TL ayırıyorsunuz anlamadım. Onun yerine işlemci ve anakartı üst seviye olarak alabilirsiniz. Ya da daha normal bi monitör alıp tasarruf yapabilirsiniz.
Sen GTX 980'den R9 280 performansı almak ister miydin? Ayrıca i7 yanına GTX 980 konulunca çok iyi bir sistem olduğu anlamına gelmez.

Bilindik bir yer olması onun çok iyi olması anlamına gelmiyor. Bence İnventus'u bir araştır.

Sen GTX 980'den R9 280 performansı almak ister miydin? Ayrıca i7 yanına GTX 980 konulunca çok iyi bir sistem olduğu anlamına gelmez.
Monitöre bu kadar verince performans uçuyor mu yani? Ayrıca ben üst seviye derken illa ki i7 olsun demedim. "Üst Seviye" dedim.

Bu bütçedeki bir sistemde en çok para verilecek şey ekran kartından sonra monitördür. Monitör en geç değişen parça, yeni sistem alınca işlemci ekran kartı değişiyor ama monitör değişmiyor. Ayrıca bir sistemde isterse TitanX olsun monitör 60Hz 5ms olunca 200FPS al yine 60FPS görürsün ama 144Hz 1ms monitörde neredeyse aldığın her FPSyi görürsün. Yani göremediğin performansı almanın bir anlamı yok. Bu yüzden bir monitör 1300 TL'yi hak ediyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı