5000-6000 TL arası oyun bilgisayar toplama

Eki Görüntüle 183541
Overclockla uğraşma niyetiniz yok ise bu sistem güzel. Kasa ve depolama sizin seçiminiz ama temsili olarak koyayım.Eki Görüntüle 183542

Senin listede çok hoş ancak ben arada kaldım şimdi 3.4 ile 4.0 Ghz arasında çok fark olur mu oyun performans açısından? Aslında O.C olanından da alabilirim. Bir tanede Silverstone Tundra TD03-E sıvı soğutucu alırdım güzel olur muydu ?

Sıvı soğutucu falan filan biraz hikaye :) arkadaşa yeni i5 6500 aldık boşta 40 derece %90-100 yükte 55 60 derece stok soğutuculu.

@Sinan6161
Hangisi karar ver?
6700 H170 2K 144 hertz. 6700K Z170 1080p 144 hertz. Bunlardan hangisi uygunsa o şekilde yap. 6700 ile 1080p 144 hertz koyacaksan boşa para ödersin.

@Sinan6161
Hangisi karar ver?
6700 H170 2K 144 hertz. 6700K Z170 1080p 144 hertz. Bunlardan hangisi uygunsa o şekilde yap. 6700 ile 1080p 144 hertz koyacaksan boşa para ödersin.
Önerdiğin sistem benimkinden çok daha iyi.
6700K 1080p 144 hertz olanından yapıyorum birde O.C için sıvı soğutma almalımıyım ?
MSI GTX 1070 yapacağımda bunlardan ARMOR 8G O.C modelinimi almam gerek ?

Son düzenleme:
@Sinan6161
Sıvı soğutma ile hız aşırtma için en az 240 mm alman gerek yoksa 120 mm pek bir fayda vermez. İyi bir hava soğutma ile sıvı soğutma arasında fark yok. Noctua soğutucuları H110i gibi soğutucuları tokatlıyor. Bir de soğutucu kasanın dış kısmına yapışacağı için sesi direkt olarak duyabilirsin. Sadece konfor sağlayacak. Avantajı bu. Armor da alabilirsin yani renk uyumu daha iyi olur. Garanti kapsamındaki hız aşırtma frekansları biraz daha düşük o kadar. Armor ile Gaming X arasında başka fark göremedim ve Armor daha iyi uyum sağlayacaktır Krait ile renk uyumu konusunda.

@Sinan6161
Sıvı soğutma ile hız aşırtma için en az 240 mm alman gerek yoksa 120 mm pek bir fayda vermez. İyi bir hava soğutma ile sıvı soğutma arasında fark yok. Noctua soğutucuları H110i gibi soğutucuları tokatlıyor. Bir de soğutucu kasanın dış kısmına yapışacağı için sesi direkt olarak duyabilirsin. Sadece konfor sağlayacak. Avantajı bu. Armor da alabilirsin yani renk uyumu daha iyi olur. Garanti kapsamındaki hız aşırtma frekansları biraz daha düşük o kadar. Armor ile Gaming X arasında başka fark göremedim ve Armor daha iyi uyum sağlayacaktır Krait ile renk uyumu konusunda.
Hocam sizi direkt yönetici ya da moderatör yapmaları lazım. :D

@Sinan6161
İlgi ve alakan için gerçekten çok teşekkür ederim.
Sistem bu şekilde yaptım . Armor O.C yerine normal Gaming X alabilirim. Birde ram 2400 yaptım.(8x2 daha iyi performans veriyormuş .)
Yalnız istediğim gibi güzel bir kasa bulamadım. Aerocool scyole 2 , Aerocool Cyborg X gibi güzel kasalar var ancak satışı yok . Bildiğiniz böyle güzel kasalar varsa bilgilendirme yapın lütfen . :D
Birde soğutucu için cooler master hyper 212x nedersin ? yoksa silverstone tundra TD03-E sıvı soğutma mı alayım ? Son sorum ise bu Asus-DRW 94.03 tl gibi bir fiyatı var fazlamı dersin ?
11_.png
22__.png

Bellek ve SSD için burayı öneririm. Garantiyi kısıtlamıyorlar. Firma 5 yıl garanti verdiyse burası da 5 yıl diye belirtiyor. Bellekler de ömür boyu garantili burası da ömür boyu olduğunu belirtiyor. Siz firma ile değil direkt satıcı ile muhatap olup garantiye verebilirsiniz.
Bilendenal.com doğru ürünü, konusunu iyi bilendenal
64 GB gibi fantezin yoksa 2*8 daha iyi. Oyun performansı için CL değerinin düşük olması lazım. Yani 2133 CL 14, 2400 CL 15 bellekten daha iyi performans verecektir oyun konusunda. Soğutucu olarak Akasa Venom Voodoo ya da DeepCool Lucifer V2 olabilir. Nikelle kaplı olduğu için Lucifer v2 daha iyi gibi. Akasa Venom da olabilir. CM tarafından da Hyper 412 PWM olabilir. CD arşivin yoksa DVD gereksiz olur. Kasa da keyfine kalmış onu da sen seç. :) Corsair 400C, 400Q, TT için de Core v31, x31 daha güzel.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı