5000-6000 TL arası sistem önerisi

• Konuyu başlatan sabricem12
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 2B
S

sabricem12

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, bu yazın sonları ve ya 2014 ün başlarında belirttiğim gibi 5-6 bin TL arası sistem toplamak istiyorum. Vatan Bilgisayar'dan kendim bir sistem topladım resmi de aşağıda, profesyonel arkadaşlardan yorumlamasını, eksikleri varsa düzeltip en uygun sistemi toplamayı amaçlıyorum.

Resim:

ncz49.png

Önemli: Vatan'da GTX690'ın hem ASUS hem ZOTAC modeli var. ASUS'un soğutması çok iyi diye duymuştum ancak ZOTAC'ı tercih etmemin nedeni çekirdek hızının ASUS'dan iyi olması. Sizce iyi mi yaptım kötü mü? ZOTAC ile arasında çok fark var mıdır? Birde GTX690 yerine iki tane ASUS HD7970 alıp CrossFire yapsam çok fark olurmu?

Gelecek cevaplara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 780 bekle :)
Corsair 400r 750W alıp üzerine Corsair h100i alabilirsin.
Seagete değilde WD tercih et, Intellipower hddler duruma göre RPM kazanır.
8 GB ramler bile yeterli düzeyde.

Kısaca GTX 780 ve Haswell'i bekle.

GTX 780 bekle :)
Corsair 400r 750W alıp üzerine Corsair h100i alabilirsin.
Seagete değilde WD tercih et, Intellipower hddler duruma göre RPM kazanır.
8 GB ramler bile yeterli düzeyde.

Kısaca GTX 780 ve Haswell'i bekle.

AnandTech'in sitesindeki karşılaştırmalarda GTX690, GTX780'i geçiyor bi bakın doğru mu değil mi bilmem ama;

nd04p.png

Haswell'in çıkmasını bekleyin yolda zaten.
Daha düzgün bir bilgisayar toplarsınız, mimari farklı olacağı için upgrade yapamayacaksınız.

Haswell'in çıkmasını bekleyin yolda zaten.
Daha düzgün bir bilgisayar toplarsınız, mimari farklı olacağı için upgrade yapamayacaksınız.

Daha çok ekran kartı ile ilgili sorduğum sorulara yönelsek? Ayrıca i7 yeter fazlası gereksiz bence ve Haswell'in fiyatı ne kadar olacak? i7 3770K ile arasında pek birşey yoksa onu alırım ama performans konusunda azcık ilerdeyse gerçekten gereksiz olur pek bilgim yok Haswell işlemcilerle ilgili. Biraz açarsanız sevinirim.

Daha çok ekran kartı ile ilgili sorduğum sorulara yönelsek? Ayrıca i7 yeter fazlası gereksiz bence ve Haswell'in fiyatı ne kadar olacak? i7 3770K ile arasında pek birşey yoksa onu alırım ama performans konusunda azcık ilerdeyse gerçekten gereksiz olur pek bilgim yok Haswell işlemcilerle ilgili. Biraz açarsanız sevinirim.
Core i7-4770K: Haswell's Performance, Previewed : Core i7-4770K Gets Previewed
Ekran kartına baktım evet GTX 690 daha hızlı görünüyor yalnız henüz yeni yeni piyasaya çıktığı için bence durum değişebilir,
Haswell çıktıktan sonra tekrar kontrol eder ona göre GTX 690 veya GTX 780 tercih edersiniz.
Haswell, milyarlık işlemci ile yarışacak durumda görünüyor :)

Sistemde yanlışlar var.

1-Oyun için İ5 3570K yeterlidir. Üstü israf.
2-Anakart sadece para tuzağı. Çok kaliteli bir anakart fakat bizler için para tuzağı. Çünkü sanırım o anakart profesyonel O.C yapanlar için tasarlanmış. Bu yüzden sana pek faydası olmayacak.
3-Kasa ve PSU'yu ayrı almanda bir para israfı. Corsair 400R veya Cooler Master HAF 912 düşünebilirsin.
4-Ekran kartı fazla gereksiz. Şuan 780 gibi kartlar piyasaya çıkmaya başladı. Artık 690 gibi kartlara para vermek saçmalık olur.
5-Sebastian'ın dediği gibi mouse olmamış. Logitech G700 iyidir.
6-Ramler nedir öyle ''2400 Mhz''. İşlemcin o frekansı desteklemeyecektir. Bu yüzden Gskill 4x2 1600 Mhz CL9 veya Corsair 4x2 Vengeance 1600 Mhz CL9 ramlerini alabilirsin.
Bunlardan sonra artan para ile bir Xbox One bir de Playstation 4 alıp keyfine bakarsın. İyi forumlar...

Düzeltme:Anakartı Msi Z77 GD-55 alabilirsin. İşlemci için biraz daha dişini sıkarsan ''Haswell'' yolda.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı