5000-6000 TL arası sistem önerisi

Bütçeyi biraz aşıyor ama güzel bir sistem.
Ekran Alıntısı.PNG

Eki Görüntüle 514724

Dezavantajları çok fazla. Örnek:
1. bu fiyata RTX'li bir sistem toplanabilir.
2. önerdiğiniz SSD kronik sorunları olan bir SSD.
3. sabit disk 5400 RPM.
4. fiyatı çok yüksek.

Bütçenize uygun olarak aşağıya bıraktığım sistem alınabilir.
Not: Yanlış anlamayın sisteminizi kötülemek için değil bu fiyata daha iyi bileşenler alınabilir demek istedim.

Dezavantajları çok fazla. Örnek:
1. bu fiyata RTX'li bir sistem toplanabilir.
2. önerdiğiniz SSD kronik sorunları olan bir SSD.
3. sabit disk 5400 RPM.
4. fiyatı çok yüksek.

Bütçenize uygun olarak aşağıya bıraktığım sistem alınabilir.
Not: Yanlış anlamayın sisteminizi kötülemek için değil bu fiyata daha iyi bileşenler alınabilir demek istedim.

Sorun değil fakat neden mATX alsın ki? O fiyata ATX alması daha uygun olmaz mı?
R5 2700X yerine 3 nesil daha iyi olur diye düşünüyorum

Sorun değil fakat neden mATX alsın ki? O fiyata ATX alması daha uygun olmaz mı?
R5 2700X yerine 3 nesil daha iyi olur diye düşünüyorum.

3. nesil işlemciler arkadaşın bütçesini biraz aştığı için önermedim. mATX fiyatını daha fazla görmüştüm bu yüzden önermemiştim galiba siz ucuz bir yerde görmüşsünüz. ATX alması daha iyi olur elbette.

TAVSİYELERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER DEGERLENDİRİYORUM CUMARTESİ TOPLamayı düşünüyorum bide arkadaşlar ekran karti için 1660ti ile 2060 arasında kalırsak bütçeyi aşmamak adına 1660ti tercihi bize cok şey kaybettirir mi

Screenshot_20200316_012324.jpg

Toplam 6051 TL.

Tamamıyla oyun odaklı bir sistem oldu. İşlemci ekran kartınızı ziyadesiyle besleyecektir. Eğer işlemci gücüne ihtiyaç duyan uygulamalarla çok haşır neşirseniz ekran kartını bir tık düşürüp işlemciyi yükseltebilirim. Eğer sistemi beğenirseniz linkleri de paylaşırım.

Ekran kartının 5700XT olması güzel olmuş bu bütçeye ancak sistemde dengeli olmayan kırpmalar var.

Kasa önerilmeyen bir markanın önerilmeyen bir kasası.

Bellek 3000MHz. AMD sistemlerde bellek frekansının ne kadar önemli olduğunu söylememe gerek yok bu bütçeye en az 3600MHz koymalıydınız.

Önerdiğiniz anakartı 3000 liralık sistemlerde öneriyoruz. Kesinlikle bu bütçenin ürünü değil.

Önerdiğiniz SSD bu bütçe için gerçekten depolama anlamında çok alt sınıf kalıyor en azından 480GB depolama alanı sunmalıydınız.

Dürüst olmak gerekirse ilk başta ben de 6000 liraya 5700XT sığdırırım deyip topladım ancak sonra sisteme tam haliyle baktığımda sırf ekran kartı için bir sürü parçadan kırpma yaptığımı ve bu kırpmaların kesinlikle bu bütçenin hakkı olmadığını düşündüm. Bundan dolayı ekran kartını 5700'e düşürüp diğer parçaları daha dengeli hale getirdim ve burada paylaştım.
Eki Görüntüle 514724

Dizdiğiniz sistem bütçeye göre komik derecede alt sınıf kalmış. Daha iyi sistemler dizilebilirdi.

Öncelikle önerdiğiniz ekran kartı bu bütçenin çok altında bir ürün. Acayip sırıtıyor.

Anakartı gereksiz derecede şişirdiğiniz apaçık ortada bu yüzden ekran kartı çok aşağıda kalmış. Biraz daha düşürülüp ekran kartı yükseltilebilirdi.

İşlemciden biraz daha kısılıp ekran kartı yükseltilebilirdi.

Günümüzde 7200 RPM HDD'ler hız açısından oldukça yavaş kabul edilirken gidip 5700 RPM HDD önermişsiniz.Üstüne üstlük bu HDD 7200 RPM olanlara göre oldukça pahalı.

Önerdiğiniz SSD kronik sorunlu bir ürün. Forumda sürüyle konu açılmış bununla ilgili ve kimse ADATA'nın SU serisini önermez.

Onur1909 profilinizden de anladığım üzere daha çok yenisiniz bu işlere heveslisiniz belki ama lütfen bu hevesiniz öğrenmeye yönelik olsun. Bu toy halinizle sistem önererek insanlara yardım etmek yerine zarar vermiş oluyorsunuz. Lütfen gerekli bilgi ve donanıma sahip olduğunuz zaman buradaki insanlara yardımcı olun.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı