5000-6000 TL Oyun Sistemi Önerisi

SmolderaS

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bana 3-4 sene zorluk cikarmayacak bir sistem tavsiyesi istiyorum. Belki ileride gerekli olursa ekran karti degisimi yapabilirim. AMD ya da Intel olabilir marka takintim yok. Fiyat icinde 27" ekran da olursa cok iyi olur. Elimde Kasa var ama güc kaynagi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Alıntısı.PNG

Bu islemcinin sogutucusu var mi ? Bu islemcinin 1700x olani var arasindaki fark nedir? Intel 7700k dan daha iyi bir islemci mi ? Ekran karti olarak GTX 1070 ile sizin önerdiniz arasinda cok fark var mi? Fiyat farki yaklasik 200 €.

Bu islemcinin sogutucusu var mi ? Bu islemcinin 1700x olani var arasindaki fark nedir? Intel 7700k dan daha iyi bir islemci mi ? Ekran karti olarak GTX 1070 ile sizin önerdiniz arasinda cok fark var mi? Fiyat farki yaklasik 200 €.
Merhabalar, soruları sıradan cevaplayacağım.
1. İşlemcide maalesef soğutucu yok.
2. 1700x olan model, biraz daha performanslı ve O.C performansı yüksek.
3. Bu işlemci 7700K ya rakip gösterilen bir işlemci ve daha iyi sonuçları var, hem biraz daha ucuz.
4. O konu hakkında şu anlık %100 bir şey söylememiz mümkün değil ancak aldığımız haberler ve varsayımlar üzerine konuşabiliriz. Ancak merak etmeyin bu kart sisi fazlasıyla idare eder.
Not: Siz bu değerleri veya sayısal sonuçlara fazla takılmayın şu anki teknolojinin en güncel versiyonu bu parçalar sizi en az 4-5 sene rahat götürür. Soğutucu tavsiyesinde ise Noctua NH-U12S modeli gerçekten çok güzel ve kaliteli bir soğutucu, fazlasıyla tavsiye ederim.
Not 2: Ekran kartı konusunda net bir şey söyleyemem çünkü kağıt üstünde ve pratikte olanlar bir birini tutmuyor maalesef.

Öncelik ile cevaplariniz icin tesekkür ederim.Islemciye karar verirsem sistemi alacagim. Intel ile Amd fiyatlari asagi yukari ayni. Youtube da bir kac video baktigimda oyun olarak cok az bir farkta 7700 k önce ama baska yorumlar okudugumda Amd 1 seneye kalmaz yeni oyunlarda daha güclü oldugunu gösterecek tarzi yorumlar okuyorum buda beni arada birakiyor. Ekran karti olarak sanirim 1070 alicagim ama hangisi onada karar vermek cok zor. Msi ile Asus un kartlari 480 € civarinda. Buna karsilik kfa Gtx 1080 nin fiyat 490 € ama onada markadan dolayi güvenemiyorum. Belkide ekran karti icin 1-2 hafta daha beklerim. Asus´un gtx 1070 karti 350 € ya indirime girmisti bir internet sitesinde ama kacirdim. Belki bir baska sayfa tekrar indirim yapabilir. Kisacasi islemciye karar verdigimde alacagim ama ikna olmaya calisiyorum diyebilirim :D . Birkac sorum daha olucak.

1. Anakart O.C yapmayacak biri icin hangisi oldugu o kadar önemli mi ? Yani üst seviye anakart ile daha cok FPS alirim diye birsey varmi ?

2. Ekran olarak bu ikisi arasinda kaldim hangisini önerirsiniz ?
AOC G2770PF ------Asus VG278HV

3. Sogutucu olarak sivi sogutma düsünüyordum ama noctuna alacagim. Ama önerebileceginiz noctuna kalitesinde sessiz bir Rgb led fan var mi ? Üc adet alacagim ve led strip takmayi düsünüyorum bu anakartlarda onun baglantisi var mi yada fanlarin yaninda gelen kontrolcülere baglayabiliyormuyuz ?

Fikirlerinizi bekliyorum lütfen bu hafta siparis verilecek.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısıa.JPG
    Ekran Alıntısıa.JPG
    45,9 KB · Görüntüleme: 132
Mesaj olarak bu sisem önerisini aldim. Sizce nasil bir sistem olmus. Sorun yasarmiyim ? Bu fiyata daha iyi bir sistem kurulabilir mi ? Daha uyguna bu sistemin verecegi performansa baska bir sistem alinir mi ?
Beni bilgilendirirseniz cok sevinirim cünkü sistem son karari verip alacagim. O kadar para verecegim sonra tüh keske su bu demek istemedigimden kararsiz kaliyorum.

Dosya Ekleri

• resim.JPG
    resim.JPG
    95,9 KB · Görüntüleme: 116
Ben eski resimin aynisi yüklemisim. Aslinda bu sistemi topladim gece. Bu Sistem ile yukarda verdigim sistem arasinda gidip geliyorum.

Bu sistemi aldim. Aslinda yaklasik 10 gün önce aldim ama yeni geldi ekran karti ellerinde kalmamis.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    124,1 KB · Görüntüleme: 113
  • 20170505_213003-min_1600x900.jpg
    20170505_213003-min_1600x900.jpg
    222,6 KB · Görüntüleme: 103
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı