5000-6000 TL sistem önerisi

Sistemi kendiniz ayağa kaldirabilecekseniz, hangi donanım hangi firmada uygunsa dağıtılabilir. Bu şekilde avantaj saglaniyor.
İnce hesapta montaj hizmeti oldugunuda sanmıyorum zaten.

Şöyle bir şey ben yaptim 580 yerine 590+ koyucam. Bunla sizinkisi arasinda bir fark var mi acaba ?
Parayı verecek olan sizsiniz fakat, eğer forumda gezdiyseniz bilirsiniz ki; MSI RX 580 çok sesli çalışıyor yine bilirsiniz WD markalı SSD önerilmiyor. Bende açıkçası ileriye dönük olma açısından M2 SSD ile sistemi çok hızlı bir şekilde kullanabileceğinizi söyleyebilirim. Sistemde öncelik ya depolama olucak ya da 16 GB RAM olucak. İşlemci,anakart,ram gayet güzel bileşenler kasa ve psu için arkadaşların yoruma daha değerli olucaktır. Açıkçası hava akışı yeterli olur mu? PSU sesli mi çalışıyor bilemiyorum. Ve eğer bu kadar para veriyorsanız, size tavsiyem farklı sitelerden daha avantajlı bir sistem toplayabilirsiniz.

Parayı verecek olan sizsiniz fakat, eğer forumda gezdiyseniz bilirsiniz ki; MSI RX 580 çok sesli çalışıyor yine bilirsiniz WD markalı SSD önerilmiyor. Bende açıkçası ileriye dönük olma açısından M2 SSD ile sistemi çok hızlı bir şekilde kullanabileceğinizi söyleyebilirim. Sistemde öncelik ya depolama olucak ya da 16 GB RAM olucak. İşlemci,anakart,ram gayet güzel bileşenler kasa ve psu için arkadaşların yoruma daha değerli olucaktır. Açıkçası hava akışı yeterli olur mu? PSU sesli mi çalışıyor bilemiyorum. Ve eğer bu kadar para veriyorsanız, size tavsiyem farklı sitelerden daha avantajlı bir sistem toplayabilirsiniz.
Örnek olarak nasil bir şey olabilir hazir sistemler mi acap ?

Şöyle yapılabilir mesala;
AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz/3.9GHz 19MB Önbellek 65W 2.Nesil İşlemci 1182 TL
MSI B450M PRO-VDH V2 B450 AMD Soket AM4 (Ryzen) ATX 7A38-027R Anakart - Nanokatalog 471 TL
Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 3000MHz CMK8GX4M1D3000C16 RAM - Nanokatalog 312 TL
XPG 256GB SX6000 Pro NVMe Okuma 2100MB-Yazma 1500MB M.2 SSD (ASX6000PNP-256GT-C) 356 TL
FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE Güç kaynağı - inventus 390 TL FSP 600W 80+ Bronze PSU
SAPPHIRE 11289-05-20G NITRO+ OC Radeon RX590 PCI-E16 3.0, 8GB/256bit GDDR5, DVI, 2xHDMI, 2xDisplayPort Siyah Ekran kartı<br/><span style="color: #b94a48;">6 Nisan'a kadar uzatılmıştır. Resident Evil 2, Devil May Cry 5, Tom Clancy’s The Division 2, 3 oyun hediyeli!</span><span style="color: #b94a48; font-size: smaller; font-weight: 100;"> (stoklarla sınırlıdır, ürün kodları satınalımdan sonra dijital ortamda gönderilmektedir)</span> - inventus Sapphire RX 590 Nitro+ 1658 TL
Hava akışı iyi olan bir kasa ne yazık ki karar veremedim fakat, ona ayırdığım bütçem 400 TL civarında olucak. Bu benim almayı düşündüğüm bir sistem bu haliyle toplamda 4769 TL yapıyor. Bir de monitör istiyordunuz, böyle bir sisteme en az 144 HZ 1 MS monitör iyi gider. Ve monitör için de, ben bunu düşünüyorum.
Toplamda 6068 TL ile çok daha performanslı daha iyi ürünlere sahip olabilirsiniz.

Rica ediyorum, paylastiginiz sistem ile ilgili detayları başlık sahibine bildirin. Nanokatalog ithalatçı garantili, donanımları yurtdışından uzun teslim süreleri ile getiren bir firmadır. Geçtiğimiz günlerde Ryzen 2200G işlemci ile A320 anakart tavsiyesini baz alıp Vatandan alışveriş yapan kişinin anakarti bios update yapılmadığı ve işler karışık bir hale geldiği için çöp oldu.

Rica ediyorum, paylastiginiz sistem ile ilgili detayları başlık sahibine bildirin. Nanokatalog ithalatçı garantili, donanımları yurtdışından uzun teslim süreleri ile getiren bir firmadır. Geçtiğimiz günlerde Ryzen 2200G işlemci ile A320 anakart tavsiyesini baz alıp Vatandan alışveriş yapan kişinin anakarti bios update yapılmadığı ve işler karışık bir hale geldiği için çöp oldu.
Haklısınız genelde belirtiyordum bu sefer dalgınlıkla olsa gerek yazmayı unutmuşum. Nanokatologtan ürün almadan önce arayıp stok sorgulaması yaptırabilirseniz sizin daha iyi olur. Bu arada Ryzen 2600 ile B450M ikilisi için bios update sorunu yaşanmaz tabi yinede ürünlerin yurt dışından geldiğini söylemek gerekli. Avantajlı sistem için de, insan ister istemez bu sitelere başvurabiliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı