5000-6000 TL sistem önerisi

@Evrenos46

Ben de ilk kez Amazon.com üzerinden topladım kasayı. Benim anladığım kadarıyla vergi iadesi şans işi.Bana kasa bileşenlerinin hepsinin vergi iadesi otomatik olarak gelen bilgilendirme mailiyle 50.günde satın aldığım karta yapıldı. Ben de iade tutarıyla H115i Pro sıvı soğutma aldım tekrar oradan. Bence iadede kargo firması önemli rol oynuyor. Kulaklık satın aldığımda ürün Dhl ile ülkeye giriş yaptı ve gümrükte ürünün vergisini Amazon üzerinden aldılar. Diğer tüm kasa bileşenleri Aramex ile geldi ve hepsinin iadesi yapıldı. Ayrıca Amazon.com üzerinden sistem toplamayı düşünüyorsan monitör ve kasayı oradan almanı tavsiye etmem kargo ücreti yüksek oluyor. Buradan alman daha iyi çok fark yok. Ödemeyi de dolar üzerinden yaparsan yararına olur, Türk Lirasını seçersen kuru çok yüksekten hesaplıyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar uzun zaman ardından tekrardan merhabalar. Bu sefer kendime alacağım bir sistem topladım bu olmuşumdur ? Sizinde fikrinizi almak isterim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    88,4 KB · Görüntüleme: 71
Sistem gayet güzel fena değil diye düşünüyorum. Fakat ram o işlemci için yetersiz kalır stabil performans için 16 GB yapmanı öneririm. Bir de sonradan fark ettim, kasada psu yoksa sertifikalı 600w bir psu almanı öneririm.

Sistem gayet güzel fena değil diye düşünüyorum. Fakat ram o işlemci için yetersiz kalır stabil performans için 16 GB yapmanı öneririm. Bir de sonradan fark ettim, kasada psu yoksa sertifikalı 600w bir psu almanı öneririm.
Hocam daha yeni fark ettim bende teşekkürler önerin için. Corsair VS Serisi VS650 650 W 80PLUS PSU, bir tane daha RAM ekledim aynısından.
Bu şekilde daha iyi oldu galiba yanlışlıkla 2 tane anakart eklemişim. :)

Dosya Ekleri

• ttrtrrt.png
    ttrtrrt.png
    92,2 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Sisteminizde bir hata mı var benimkinde mi bir hata var anlamadım, bu haliyle sisteminiz 5200 TL iken daha 1 bellek ve bir de güç kaynağı ekleyeceksiniz toplam tutar kaç oluyor?
Aşağıda listeyi az önce size oluşturdum firma Teknolojipazar.
Görmediğim monitörü şimdi gördüm.
Tekrar tekrar kontrol ediyorum bariz bir hata var diye, 2. nci attığınız sistem de, bellek 1x8 olarak bir tane eklenmiş ve işlemci yok.
21.5 ASUS VP228QG 1MS 75Hz = 784 TL

370541

Son düzenleme:
Sisteminizde bir hata mı var benimkinde mi bir hata var anlamadım, bu haliyle sisteminiz 5200 TL iken daha 1 bellek ve bir de güç kaynağı ekleyeceksiniz toplam tutar kaç oluyor?
Aşağıda listeyi az önce size oluşturdum firma Teknolojipazar.
Görmediğim monitörü şimdi gördüm.
Tekrar tekrar kontrol ediyorum bariz bir hata var diye, 2. nci attığınız sistem de, bellek 1x8 olarak bir tane eklenmiş ve işlemci yok.
21.5 ASUS VP228QG 1MS 75Hz = 784 TL

Eki Görüntüle 370541
işlemci stokta yok denip sepetten kaldırılmış 2600X işlemcisini kulandım bende. Teşekkür ederim sistem tavsiyesi yaptığınız için 580 yerine 590 kullanacağım.

Son düzenleme:
tek bir siteden paylaştığınız için,bende tek bir siteden sistemi topladım. Fakat ben sisteme 16 gb ram yapıp SSD ile başlangıç düşünmüştüm. Siz depolamada düşünüyorsunuz sanırım o yüzden böyle bir sistem topladım. Eğer hala sistem almadıysanız.

Dosya Ekleri

• max 6000tl ,.PNG
    max 6000tl ,.PNG
    9,4 KB · Görüntüleme: 57
Şöyle bir şey ben yaptim 580 yerine 590+ koyucam. Bunla sizinkisi arasinda bir fark var mi acaba ?
tek bir siteden paylaştığınız için,bende tek bir siteden sistemi topladım. Fakat ben sisteme 16 gb ram yapıp SSD ile başlangıç düşünmüştüm. Siz depolamada düşünüyorsunuz sanırım o yüzden böyle bir sistem topladım. Eğer hala sistem almadıysanız.

Dosya Ekleri

• 416C2693-12F9-4759-8339-FAF2C1AF0F94.jpeg
    416C2693-12F9-4759-8339-FAF2C1AF0F94.jpeg
    312,9 KB · Görüntüleme: 52
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı