5000-6000 TL sistem önerisi

Hiç bir şey değil imiş bu, monitörsüz 4.800 Türk Lirası ediyor. Guts beyefendi bu konuda sizin bilginiz benden daha çok anladığım kadarıyla sistem nasıldır acaba ?
Evet ben de bu zamana kadar hep yurtiçi (incehesap,sinerji v.b.) topluyordum ama Amazon’da çok ycuza toplanıyor. :)

Evet ben de bu zamana kadar hep yurtiçi (incehesap,sinerji v.b.) topluyordum ama Amazon’da çok ycuza toplanıyor. :)
AmazonTR de anakart bile 200-300 oynuyor tek sıkıntı teknolojik alet sorun olursa nasıl servise vereceğim ?
İlk kez yurtdışı topluyorum. :) Türkiye’de benzeri bi sistem en az 7300 TL. İsterseniz RAM’i 2 adet yapın.
Hocam rami unutmuşsunuz ben de diyorum ne eksik. :D

AmazonTR de anakart bile 200-300 oynuyor tek sıkıntı teknolojik alet sorun olursa nasıl servise vereceğim ?

Tek sıkıntınız bu olsun amazon global garantisi yolladığınız an eğer sizden kaynaklı sebep yoksa yenisini yollar, benim sorum şu gümrük vergisi fiyata dahil mi ?

Bildiğim kadarıyla servis için yurtdışına yolluyorsunuz, sonra size geri yolluyolar ama yurtdışı deyince gözünüzde büyümesin TR’den alacağınız fiyatla birçok kez yollarsınız. :) RAM koydum ya dostum. :)

Bildiğim kadarıyla servis için yurtdışına yolluyorsunuz, sonra size geri yolluyolar ama yurtdışı deyince gözünüzde büyümesin TR’den alacağınız fiyatla birçok kez yollarsınız. :) RAM koydum ya dostum. :)
Aldığınız ekran görüntüsünde gözükmüyor da. :D

Amazon com dan bende toplamak istiyorum uzun zamandır araştırdım vergi ücreti alıyor bunu sitede ürünü satın alırken ne kadar vergi ödeyeceğin yazıyor. Ürünü satın aldığında kargolanip Türkiye'ye yolluyorlar ürün gümrük'e bazen giriyor bazen girmiyor buda kargo firmaları UPS gibi % 95 gümrüğe getiriyor hemen sana gümrük ücreti çıkıyor ödediğin taktirde ürün sana geliyor ödeyemeyip kargo şirketine ben yanlış ürün aldım geri gitmesini istiyorum dediğinde ürün geri iade gidiyor. Amazon sana paranı geri veriyor. PTT kargoyla gelirse pek sıkıntı çıkmıyor diyorlar. Bu kadar araştırmama rağmen kafamda hala soru işaretleri var. Hatta havalimanında çalışıyorum gümrük memuruna sordum net bir bilgi vermedi az biraz tebessüm etseydi şu bizim işi hallet diyecektim.
Not: Ürünü başta satın alırken amazon.com da vergiyi ödedik diyelim eğer Türkiye'de gümrüğe girmezse amazon.com vergi iadesi yapıyor diye biliyorum.
1.Amazon.com'da ürün vergisi ödememe rağmen ürün Türkiye'ye kargolandiğında tekrardan neden Türkiye'de vergiye tabi oluyorum?
2. Amazon ürün satın alırken başta aldığı vergiyi ürün Türkiye'ye geldiğinde benden başta aldığı para ile gümrük işini hallediyormu ? Hallediyorsa parça getirtilir halletmiyorsa getirtilmez.
3. 2013 den beri bilgisayar Alacağım adam gibi hala alamadım aslında paramda var şartlar el vermedi. Evim 1+1 küçük diye laptop düşünüyorum. 6000TL param var çok kararsızım dizüstü mü masaüstü mü kararsız kaldım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı