5000-9000 TL Laptop Önerisi

Anwisdom

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben bu sene elektrik-elektronik mühendisliği bölümü 1. sınıfa başladım hem okul işlerimi görecek hem de beni oyunlarda üzmeyecek bir laptop arıyorum. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok geniş bir aralık, biraz daha belirleyici bir fiyat söylemeniz yapılan önerilerin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Kesinlikle şunu beklemelisin. Gelince özelleştir kısmından 1TB HDD eklersin 9K yı bulmaz bile.
GTX1060 - 8.Nesil i7 işlemci - 120Hz Ekran - 2666MHz RAM ultrada açamadığı oyun yoktur.

Ben aceleci davrandım 60Hz i7-7700HQ 2400Mhz olan modeli yükseltip 8K ya aldım şuan çok pişmanım 1000TL daha verip bu linktekini alırdım kesinlikle fiyat farkına değer. Ekran zaten 120Hz.
İleride paran olunca bir 8GB RAM daha ekletirsin o zaman tam olur rahat 4 sene götürür.

Dell G5 15 alabilirsiniz iyi bir tercih olur daha az fiyatlı isterseniz Tulpar serisine bakın.
DELL GAMING G515-FB75D256F161C i7-8750H İşlemci 16GB Ram 1TB Disk 256GB SSD GTX1060 6GB Ekran Kartı 15.6" FHD IPS UBUNTU Notebook | ITOPYA
Tulpar T5 V17.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook
Monster alacaksanız dikkatlı kullanın zaten böyle iki canavarı dikkatlı kullanır çoğu kişi.
Dell G515 Benimde aklımda var büyük ihtimalle onu alıcam. Monsterler nedense bi çocuksu geliyor bana alışamadım.

Dell G515 Benimde aklımda var büyük ihtimalle onu alıcam. Monsterler nedense bi çocuksu geliyor bana alışamadım.
Kesinlikle şunu beklemelisin. Gelince özelleştir kısmından 1TB HDD eklersin 9K yı bulmaz bile.
GTX1060 - 8.Nesil i7 işlemci - 120Hz Ekran - 2666MHz RAM ultrada açamadığı oyun yoktur.
Şuan o laptopa sahibim ve memnuniyetim çok az. 1.si CS:GO´da medium-kapalı ayarlar çerçevesinde 100-130 FPS arası alıyorum ki arada 80´e de düşüyor. 2. olarak ise Monster duruma müdahale etmiyor tek yaptıkları tüm Sosyal´in bildiği ayarları yapmak. Isınma sorunu var işlemci CS:GO´da 97 derece altını görmüyor ve Monster´a göre bu stabil bir değer AC:Unity de ise durum 99 derece olması. DELL veya MSI´ın laptoplarına bakın. Öneri olarak tabiki de MSI´ın indirimlerini kovalamanızı tavsiye ederim. Sağ tarafta bulunan soğutma çıkışı, Monster da, herhangi bir eşya var ise sorun oluşturuyor. 17.3" olması taşınırlık özelliğini düşürüyor fakat oyunlarda masaüstü hissiyatı veriyor.

@Musa B. Bahsettiğin durumlar sorun bile değil. Hepsi çözülebilir şeyler.

185TL ye bundan al bir tane koy altına PC nin ısı 75'i geçmesin. Şuan indirimde.

CSGO'da kart kendini zorlamıyor o yüzden FPS yüksek değil 200-300 istiyorsun ama 120'den sonrasını akıcılık olarak görürsün; FPS olarak göremezsin. Görüntüde kusur oluşur. Araştırabilirsin.

17.3" Ekran bile küçük geliyorken 15.6" ile nasıl oyun deneyimi yaşanacak merak ediyorum açıkçası.
Bendeki model sendekinden daha düşük olduğu halde daha fazla performans alıp daha az ısınıyorsa cihaz kullanmayı tam bilmiyorsun demektir yanlış anlama ben de bilmiyordum. Öğrendim. Elindeki model güzel bir cihaz aynı fiyata aynı özellikte MSI laptop unut DELL bulabilirsin belki. Onda da 60Hz.

@Musa B. Bahsettiğin durumlar sorun bile değil. Hepsi çözülebilir şeyler.

185TL ye bundan al bir tane koy altına PC nin ısı 75'i geçmesin. Şuan indirimde.

CSGO'da kart kendini zorlamıyor o yüzden FPS yüksek değil 200-300 istiyorsun ama 120'den sonrasını akıcılık olarak görürsün; FPS olarak göremezsin. Görüntüde kusur oluşur. Araştırabilirsin.

17.3" Ekran bile küçük geliyorken 15.6" ile nasıl oyun deneyimi yaşanacak merak ediyorum açıkçası.
Bendeki model sendekinden daha düşük olduğu halde daha fazla performans alıp daha az ısınıyorsa cihaz kullanmayı tam bilmiyorsun demektir yanlış anlama ben de bilmiyordum. Öğrendim. Elindeki model güzel bir cihaz aynı fiyata aynı özellikte MSI laptop unut DELL bulabilirsin belki. Onda da 60Hz.
Monster yetkili servisine gönderdim, kendim ayar çektim, Sosyal´den bazı arkadaşlarda baktı, yetkili servis bile daha fazla FPS almalısın dedi. Çözülmüyor kısacası. Az önce CS:GO´yu açtım ve 1920x1080´den 1280x720´ye aldım ve FPS değişmedi aynı 100-140 arası gidip geliyor. Daha detaylı konuşmak isterdim fakat Sosyal kurallarına aykırı. Eğer ulaşmak isterseniz buraya Steam adresimi bırakıyorum kendiniz bağlanıp kontrol edersiniz.

Monster yetkili servisine gönderdim, kendim ayar çektim, Sosyal´den bazı arkadaşlarda baktı, yetkili servis bile daha fazla FPS almalısın dedi. Çözülmüyor kısacası. Az önce CS:GO´yu açtım ve 1920x1080´den 1280x720´ye aldım ve FPS değişmedi aynı 100-140 arası gidip geliyor. Daha detaylı konuşmak isterdim fakat Sosyal kurallarına aykırı. Eğer ulaşmak isterseniz buraya Steam adresimi bırakıyorum kendiniz bağlanıp kontrol edersiniz.
Var bir terslik. Servis daha fazla almanız lazım dediğinde değiştirin yenisini verin alayım demen lazımdı. Ama uzaktan da olmuyor elinin altında olacak ki kurcalayıp bakacaksın. Yoksa dediğim gibi o model iyi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı