5000₺ her şey dahil sistem tavsiyesi

Zaten bilakis oyun oynar ama oyun oynayacak diye ekran kartlı sistem yapıp da sonrasında ileriye dönük olmayan bir sistem vermek bence daha kötü olacaktır. Bakın kendimden biliyorum.
AMD ve Intel toplasanız bile ileriye dönük olmaz. İlerideki işlemciler için soket değişecek. Benim topladığım sistemde i5 10400F takabilir.

Hocam ama adam 5 k bütçe vermiş onun üçünde en iyi olacak sistemi toplayıp sunuyoruz.
İleride geliştirilecek falanda dememiş.

Ya haklısınız ama APU'yla şimdilik EBA falan halleder isterse de ileride kendi de upgrade eder. Upgrade'i opsiyonel bırakalım bence.
AMD ve Intel toplasanız bile ileriye dönük olmaz. İlerideki işlemciler için soket değişecek. Benim topladığım sistemde i5 10400F takabilir.

Soketler değişecekse günü kurtaracak sistem daha mantıklı olur. Söylediklerimi unutabilirsiniz. Kusura bakmayın.

Arkadaşlar daha çözüm odaklı olsak ya. Konu sahibi oyun demiş mi? Ben görmedim ve sosyalde başlık açtıracak kadar isteniyorsa demek ki ihtiyaç haline gelmiş.
Mouse ve klavye sonradan alınabilir.
Konu sahibinin ihtiyacı doğrultusunda bence en uygun ve ucuz sistemi toplamalıyız.
Burada niye o yok niye bu yok veya oyun sistemi yerine. Gerekirse ileride upgrade edilebilecek bir sistem olması bence daha mantıklı.

Cevaba gelecek olursak;
Bence en temel parça olarak.
B450 ve tek parça 8 GB RAM ve 3400G daha mantıklı olur bence.

İyi de hocam benim topladigim sistemi önermissiniz. Ayrıca 4100 kusur diye de belirttim.

Geri
Yukarı