5000 lira bütçeye DSLR önerisi

baran taşdemir

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba 5000 lira bütçem var. Aklımda Canon 200D ve Canon 800D var. Lens olarak 24-105 düşünüyorum. Portre çekimleri ve gündelik hayatta kullanmayı düşünüyorum. Video çekimlerinde de lazım olacak sizin öneriniz ve tavsiyeleriniz neler? Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni başlayacağım için kit lens kullanmaya karar verdim. Kendim keşfedip bana ne lazımsa o lensi alacağım. Şuan 800D ile 18-55 lens almayı düşünüyorum hem crop sensö bir makine işimi görür diye düşünüyorum. 18 105 bulursam da alabilirim ama canon lenslerinde bulamadım sizin tavsiye ettiğiniz var mı farklı bir lens markası da olabilir.

5000 TL ile 800D + iyi bir lens veya 70/80D + 18 55 alabilirsiniz.

Ben şu an 77D kullanıyorum, 800D'nin bir kaç üst modeli diyebiliriz. İyi bir makine. (y)
-------------------------------------------------------------
Canon 70D Body DSLR Fotoğraf Makinesi

Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Lens - Canon Uyumlu

Ayrıca şu ikiliyi de önerebilirim. 70D'nin kasası, 800D'ye göre daha sağlam ve ele oturgandır. Ayrıca 800D'ye Battery Grip takılamazken 70D'ye takılabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı