5000 liraya kasa toplama

Normalde @TÇB hocamın önerdiği sistem çok güzel. Hocamın önerdiği sistemi almanızı tavsiye ederim. Fakat yok ben tek tek toplamak istemiyorum derseniz APU bir sistem alınabilir.

intel önermem amd gibi geniş sıkala çalışabileceğiniz bir sistem toplama aralığınız var
amd yeni nesilin tekonojisi intele fark atıyor ve 7nm vee daha tasarruflu daha verimli bu süreç birleştiğinde güncellemeyle daha iyi bir hale getirilebilir yapısı kısaca evet intel alışkanlık ama teknolojde öyle geride kaldıki
örnek olarak amd qualcoom gibi oldu intel mediatek gibi evet en güçlü işlemci intelde ama aynı fiyat segmentinde amd her zaman önde
yani çok güzel bir soğutucuyla amd overclockta daha stabil ve daha kararlı çalışabilir

hangi açıdan yaklaşamaz dostum biri diğerinin yarısı transistör aralıkları bu teknolojiyi koymuş adam intel fayboyluğunu yapıp iki sene sonra adamı pişman edeceğime 2 sene sonra dua etmesini isterim .

önce önbelleğin önemini anlatın arkadaşa kendisi seçer zaten

@gelecek74100 Bu videoya bakmanı öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ryzen 3 3100 OC olduğu halde Intel'i geçemiyor.

amd 3100 ve intel i3 10100F

Bellek Türü
DDR4 DDR4
Bellek Hızı
3200 MHz 2666 MHz
Bellek Kanalı

2-4 2
PCIe Sürümü
4.0 3.0
PCIe Hattı Sayısı

......................... 16
dalga geçmiyorsun değil mi senin o izlediklerin aynı özellikte sistemde ama amdyi intelden 2 kat daha hızlı ram sistemi takabiliryorsun ve amd pcie 4.0 desteği var
karar alacak arkadaşın girin toplama sistemlerine intelin dar seçenekleri ve yarı performanslı bileşenlerini görünce bırakıp amd ye dönersiniz zaten

İşlemci:
Anakart:
RAM:
SSD:
Kasa:
PSU:
Ekran kartı:
Toplam: 4300 TL civarı. 700 TL'ye ikinci el kavisli monitör alabilir.
Bu bütçede alınabilecek en iyi sistemlerden birisidir.

Gayet iyi bir sistem. Monitör olarak bu alınabilir:

Bütçeyi biraz daha arttırabilirse kavisli monitör de alınabilir:

Geri
Yukarı