5000₺ sosyal medya öncelikli telefon önerisi

maraushi

Hectopat
Makaleler
17
Yoğun bir şekilde günde 5 saat gibi, sadece TikTok, Instagram, WhatsApp ve Netflix gibi günlük işlerde kullanacağım. O yüzden şarj konusu çok önemli, zaten ben ekran parlaklığını %20-30 civarlarında kullanmaya alışığım o yüzden pili uzun gitmesi gerekiyor. Bilgisayar olduğu için oyun performansı önemli değil önemli olan ses ve batarya kalitesi. Ekran çok büyük olmasın ergonomik olsun. Önerilerinizi bekliyorum.
Not: Ömrü uzun olmalı.

Ses kalitesi benim için çok önemli diyorsan, Redmi Note 10S'e bakabilirsin. Ama yine de Realme 8 öneririm.

Ses kalitesi benim için çok önemli diyorsan, Redmi Note 10S'e bakabilirsin. Ama yine de Realme 8 öneririm.

Kamerası çok itici bence cihazın, IPhone'dan almışlar alırken de tam aynısı olmasın diye bir kamera daha eklemişler gibi geldi bana. Sanırım Note 10s bakacağım. Teşekkürler.

M23 mü daha iyi 10s mi?

Yoğun bir şekilde günde 5 saat gibi, sadece TikTok, Instagram, WhatsApp ve Netflix gibi günlük işlerde kullanacağım. O yüzden şarj konusu çok önemli, zaten ben ekran parlaklığını %20-30 civarlarında kullanmaya alışığım o yüzden pili uzun gitmesi gerekiyor. Bilgisayar olduğu için oyun performansı önemli değil önemli olan ses ve batarya kalitesi. Ekran çok büyük olmasın ergonomik olsun. Önerilerinizi bekliyorum.
Not: Ömrü uzun olmalı.
Redmi Note 11

Xiaomi Note 11 de amoled ekran bulunuyor sizin şarj uzunluğu isteğinizi karşılayacaktır ama her android telefonda olduğu gibi ömürleri genelde 3-4 yıl oluyor custom rom ve pil değişimi ile 5 yıla kadar uzatabilirsiniz. Benim önceliğim iPhone olurdu ama bu süreler size iyi geliyorsa Xiaomi kullanabilirsiniz.

Redmi Note 11

Xiaomi Note 11 de AMOLED ekran bulunuyor sizin şarj uzunluğu isteğinizi karşılayacaktır ama her Android telefonda olduğu gibi ömürleri genelde 3-4 yıl oluyor Custom ROM ve pil değişimi ile 5 yıla kadar uzatabilirsiniz. Benim önceliğim iPhone olurdu ama bu süreler size iyi geliyorsa Xiaomi kullanabilirsiniz.

Aslında A6+ var bende 5 yıldan fazladır gidiyor ömrü ve aşırı performans düşüşü yaşamadım sadece arada kasma donma oluyor ve yavaş, ömür konusunda batarya değişimi ile baş edilebilir dediğiniz gibi. Teşekkür ederim. Note 10s alacağım.

Aslında A6+ var bende 5 yıldan fazladır gidiyor ömrü ve aşırı performans düşüşü yaşamadım sadece arada kasma donma oluyor ve yavaş, ömür konusunda batarya değişimi ile baş edilebilir dediğiniz gibi. Teşekkür ederim. Note 10s alacağım.

Note 10s fiyatı arttı ve alınması mantıklı değil. M.23 5G ve Realme 8 varken seçenek bile olmamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı