5000 TL APU sistem önerisi

Bütçe
5000

Fatih51

Femtopat
Daha fazla  
Sistemde oyun oynamayacağım o yüzden ekran kartına gerek duymuyorum. Monitör 5000 TL'ye dahil. Yazılım ve ders için kullanacağım, uzun ömürlü olmasını istiyorum. Bir de işlemcide hangi markayı seçmeliyim?

Sistemde oyun oynamayacağım o yüzden ekran kartına gerek duymuyorum. Monitör 5000 TL'ye dahil. Yazılım ve ders için kullanacağım, uzun ömürlü olmasını istiyorum. Bir de işlemcide hangi markayı seçmeliyim?

Ryzen 5 3400G olabilir.

1.531 TL
572 TL
393 TL (2x)
489 TL
508 TL
464 TL

Bende kısa bir zaman sonra bu sistemi almayı düşünüyorum. 4.350 TL'ye alabilirsin şuanda.
---------------
Daha ucuza toplayabilirsin fakat her şey gönlünce olmuyor o zaman hazır APU sistemlerin özelliklerini değiştirerek. Eğer maddi konuda sıkıntı yaşarsan daha ucuza bulabilirsin.

İşlemci.
Anakart.
RAM.
Kasa+PSU
Monitör.
Burası toplam 4949TL.
210TL artarsanız
SSD.

1.531 TL
572 TL
393 TL (2X)
489 TL
508 TL
464 TL

Bende kısa bir zaman sonra bu sistemi almayı düşünüyorum. 4.350 TL'ye alabilirsin şu anda.
---------------
Daha ucuza toplayabilirsin fakat her şey gönlünce olmuyor o zaman hazır APU sistemlerin özelliklerini değiştirerek. Eğer maddi konuda sıkıntı yaşarsan daha ucuza bulabilirsin.

Abi kutusuz işlemcilerde fan falan var mı yani bir sorun çıkartabilir mi?
Bir de aynı sistemi Intel işlemciye nasıl toplarım mesela i5 10400 alsam F olan değil.

Abi kutusuz işlemcilerde fan falan var mı yani bir sorun çıkartabilir mi?
Bir de aynı sistemi Intel işlemciye nasıl toplarım mesela i5 10400 alsam F olan değil.

Sistem mi toplayacaksın APU.
5 dk ver geliyorum.
Bunu alın.
Anakart Gigabyte B450 yapın.
İşlemci Ryzen 5 3400G olan APU yapın.
Bellek (RAM) yanında 1 yazıyor 2 yapın.
Depolama uygun ama yetmez derseniz boş bırakıp ayrıdan Samsung 870 EVO alabilirsiniz ve daha uyguna geliyor.
@Fatih51

Geri
Yukarı