5000 TL civarı masaüstü sistem tavsiyesi

sekure

Hectopat
Herkese hayırlı akşamlar. Şu an elimde linkte gördüğünüz laptop var, 2013'den beri kullanıyorum.
Sağ olsun geçen yıla kadar hiçbir oyunda beni yarı yolda bırakmamıştı. Her oyunu oynayabilmiştim ama artık yetersiz kalıyor. Geçen yıl öyle olunca bayağı pahalı bir masaüstü toplamayı hesap ettim ama o planlar suya düştü tabii. Şimdi birkaç yıl da olsa yeni oyunları rahatça oynayabileceğim, akabinde malum laptopta olduğu gibi birkaç yılın oyunlarında yarı yolda bırakmayacak bir kasa toplamak istiyorum. Klavye ve mouse istemiyorum. VGA bir monitörüm de var, artık VGA ekran kartı kalmadı, dönüştürücü ile kullansam verimsizlik olmaz herhalde, o konuda fikirlerinizi de bekliyorum. 5000 TL ile böyle bir oyuncu bilgisayarı toplanabilir mi? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arada 30 Dolar fark var ve xt 5500 daha pahalı. ve Rx590 ile aralarında yaklaşık 8-10 fps fark var. (RX590 daha iyi)
Bildiğim kadarıyla güncel RX590’dan bazı oyunlarda 4-5 FPS fazla alıyor, bariz daha az ısınıyor ve çok daha az güç çekiyor. 5500xt 8GB an itibariyle FPS değerlerinde de daha iyi. İleride bir güncellemeyle 1660 superi tahtından etme potansiyeline sahip(epey yakın fps değerlerine karşılık daha düşük fiyat) ve o anakartla kim kullanır bilmem ama PCI 4.0 ile çok daha fazla performans alabilirsin hatta güncelleme gelir de beklediğim gücüne kavuşursa 1660 superden daha fazla fps alabilirsin. RX590 mu 5500xt mi dersen eğer 1600-1700 arasına bulabiliyorsan 5500xt derim. Yeni mimari ve en önemlisi AMD’lerin arap atı gibi sonradan açılması. Benim bu karttan umudum var. 5xx lerde olduğu gibi performansı artabilir. Ki bu pazarda o fiyat aralığında AMD’nin tahta oturması manasına gelir. AMD olsam imkan varsa performansını arttırmaya çalışırdım.

Ramleri 16 yap. Kullanma yanında yat :)
Söylemeyi unutmuşum, ekran kartı olarak nvidia düşünüyorum. Ati bir türlü aklıma yatmıyor nedense. Zararını gördüğümden değil ısınamıyorum bir türlü. Nvidiadan ise memnunum, tanıdıklarım da memnun..
Arkadaşlar temel olarak şu parçalarla sistemi kurmak istiyorum, iyi olmaz dediğiniz bir kısım var mı? Ssd bir arkadaşta var bakıp işime gelirse onu almayı düşünüyorum, ekran kartı olarak 1000tlye zotac gtx970 buldum, temiz görünüyor o konuda da fikirlerinizi bekliyorum. Klavye ve mouse eski meski var, işimi görmezlerse onları da yenilerim zamanla.

Dosya Ekleri

• IMG_20200512_065127.jpg
    IMG_20200512_065127.jpg
    101,9 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı