5000 Tl Civarı sistem toplama

Süleyman Uysal

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar öncelikle. Önümüzdeki haftalarda bir sistem toplamayı düşünüyorum ve @Recep Baltaş ve @Ali Güngör ün Haswell Refresh Sistem Toplama Rehberinden faydalanarak şöyle bir sisteme karar verdim. Sizinde yorumlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Core i7 4790K Soket 1150 4.4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Z97 GAMING 7 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
Msi Gtx780 Twin Frozr Gddr5 3Gb 384Bit Nvidia Geforce Dx11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Gskill 16Gb (2X8Gb) Ripjawsx Ddr3 1600Mhz Cl9 Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
Seagate 3.5" 2Tb Barracuda Sata 3.0 64Mb Cache 7200Rpm Harddisk - Vatan Bilgisayar
Samsung 120Gb 840 Evo Sata 3.0 (Okuma 540Mb / Yazma 410Mb) Ssd - Vatan Bilgisayar
Corsair Carbide Serisi™ 400R 80Plus 750W Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
Aoc 23" i2369V Geniş Ekran Led ips Monitör - Vatan Bilgisayar

Şimdi aklımda kalan kısımlar şunlar;

-Ekran kartını 512 bit mi tercih etmeliyim yoksa 384 bit yeterlimidir.
-Soğutucu olarak ne tercih etmeliyim, aklımda sıvı soğutma var ama hangisi ?
-Monitör iyimi yoksa başka bir öneriniz varmı.
-Kasanın hava akışı nasıldır ? Rehberdeki kasayı Vatan da bulamadım.
-Anakart Gaming 7 mi olmalı yoksa Gaming 5 yeterlimidir ?

Şimdiden cevaplarınız ve yorumlarınız için teşekkürler :)

1- 384 yeter.
2- H100i olabilir.
3- Ben olsam ASUS alırdım. Fakat senin kararın.
4- Çok güzel bir kasa. Pişman olmassınız.
5- Bütçe yeterse tabiki Gaming 7

1- 384 yeter.
2- H100i olabilir.
3- Ben olsam ASUS alırdım. Fakat senin kararın.
4- Çok güzel bir kasa. Pişman olmassınız.
5- Bütçe yeterse tabiki Gaming 7

Hocam Monitör olarak Asus Demişsiniz Bende Asus kullanıyorum ama şöyle bir durum var Asus modellerinde monitörün kenarlarında ışık sızması gibi durumlar çok oluyor bu sorunu bende yaşıyorum ve bu bence rahatsız edici. Yakın zaman içinde AOC monitör almayı düşünüyorum.

Hangi modeli kullanıyorsunuz? Ya ben dikkatlice bakmadım ya da öyle bir sorun yaşamıyorum. Işık sızması derken neyi kastettiniz?

Ben de GTX 780 almayı düşünüyorum ancak Asus, Zotac ve MSI arasında kalmış durumdayım. Bana Zotac AMP! Edition en iyisi dendi ama ben yine de biraz araştırmak istedim. Sizce en iyisi hangisidir?

Hangi modeli kullanıyorsunuz? Ya ben dikkatlice bakmadım ya da öyle bir sorun yaşamıyorum. Işık sızması derken neyi kastettiniz?
Ekranın Sağ alt köşesinden veya diğer köşelerden herhangi birinden ışık sızması yani fazla ışık vuruyor alttan monitörün cam'ı mı desem ne desem bilemedim. Öğlen vakti pek fark edemiyorsunuz ama Akşamları baktığınızda beni çok rahatsız ediyor. bu Konuyu incelerseniz orda demek istediğimi anlayacaksınız konunun devamında Asus VN247H'a göre karşılaştırmayı söylemiş.
AOC E2461Fwh LED Monitör 23.6" İncelemesi + 60 HZ >> 75 HZ YAPMA ANLATIM

Zotac, ASUS ve MSI gibi markalara rakip olamaz. AMP! Edition iyidir ama MSI bir başkadır benim gözümde.
Yani MSI Twin Frozr alayım diyorsunuz. Vatan Bilgisayar'da şuan Z97 Gaming 7 ve MSI GTX 780 yok, onları başka bir yerden alsam, Vatan Bilgisayar'a birleştirtmeye götürsem birleştirirler mi? Eğer çok zor değilse parçaları birleştirme işi ben de yapabilirim. Ama bir yerlerine zarar veririm diye korkuyorum da.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı