5000 TL civarı telefon tavsiyesi

selovaski

Centipat
Merhabalar. 5000 TL bandında bir telefon bakıyorum. Benim için en önemli olanlar:
1- Ekran kalitesinin iyi olması, hem görüntü hem tazeleme hızı olarak akıcı olması önemli.
2- Batarya süresi üzmesin. 1 günü instagram/youtube /spotify gibi multimedya kullanımında çıkarması önemli, oyun oynamıyorum. Hızlı şarj olması daha da iyi olur.
3- Tasarım/ergonomi. Ekran büyüklüğüyle ilgili kasa oranı iyi olduğu sürece bir problemim yok (yine de çok büyük olmaması iyi olur) fakat telefonu zaten kılıfla kullanacağım için bir de kendinden kalın ve ağır olmasını istemiyorum.

Bunlar dışında performansa dair oyun oynamadığım için aradığım tek şey uygulamalarda, arayüzdeki akıcılık. Kamerayla ilgili bir önceliğim yok. Hali hazırda Xiaomi kullanıyorum. Arayüzden bir tık sıkıldım ve uygulama çökmeleri vs. sık başıma geliyor ama yukarıdakileri sağladığı sürece bir problemim yok. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler. Bütçe olarak ufak esnemeler olabilir.

Ek olarak üzmez iyi cihazdır.
A72 bataryası daha yüksek.

Tavsiye için teşekkürler hocam. Bu cihazların fiyat/performans olarak A52/Mi 11 Lite cihazlarına kıyasla önemli artılar var mıdır? Genel bakışta fiyat farkı karşısındaki avantajlar beni çok da etkilemez gibi duruyor. Ekran kaliteleri yakın gibi. A72'nin bataryası büyük ama biraz daha ağır ve ekranı 7" boyuta yaklaşacak kadar büyük olması korkuttu ama yakından görmek gerek tabii. Sanki bunların verdiğini 4K bandındaki A52-Mi 11 Lite da sunuyor gibi, biraz daha esneme payıyla fark yaratan bir cihaz olur mu 5-6K arasında?

Tavsiye için teşekkürler hocam. Bu cihazların fiyat/performans olarak A52/Mi 11 Lite cihazlarına kıyasla önemli artılar var mıdır? Genel bakışta fiyat farkı karşısındaki avantajlar beni çok da etkilemez gibi duruyor. Ekran kaliteleri yakın gibi. A72'nin bataryası büyük ama biraz daha ağır ve ekranı 7" boyuta yaklaşacak kadar büyük olması korkuttu ama yakından görmek gerek tabii. Sanki bunların verdiğini 4K bandındaki A52-MI 11 Lite da sunuyor gibi, biraz daha esneme payıyla fark yaratan bir cihaz olur mu 5-6k arasında?

Mı 11 Lite işlemcisi ile öne çıkar gibi ama aradaki fark az ama batarya konusunda A52 ve A72 daha iyi bir de RAM ama önerim A72.
İşlemcisi Snapdragon'dan güç alıyor eğer bütçe artarsa güçlü bir cihaz mı 11 Lite'dan her türlü iyi.
İşlemcisi Snapdragon'dan güç alıyor eğer bütçe artarsa güçlü bir cihaz mı 11 Lite'dan her türlü iyi.

A72'ye o kadar para verilmez, 5000 TL'ye kadar bütçe çıkmışken az biraz daha ekleyip SM-G780G alınmalı.

Mı 11 Lite işlemcisi ile öne çıkar gibi ama aradaki fark az ama batarya konusunda A52 ve A72 daha iyi bir de RAM ama önerim A72.

A72'ye o kadar para verilmez, 5000 TL'ye kadar bütçe çıkmışken az biraz daha ekleyip SM-G780G alınmalı.

Snapdragon'lu s20 fe öneririm size.

Merhabalar tekrardan teşekkürler öneriler için. Fakat bu modelde bir stok sıkıntısı var sanırım hiçbir yerde yok gibi. Alabileceğim yer ya da cihaz alternatifi var mı?

A72 ekran, 500mAh batarya ve ufakta olsa kamera bakımından A52'den daha iyi. Ama ben olsam 4300 TL'ye A52 alırım. Çok farkı yok. 5K bütçeniz var ve biraz da marka takıntiniz varsa S20 FE (Snapdragon) modelini alın. ya da finansal olarak düşünüyorsanız zarar et miyim diyorsanız. iPhone SE alın derim.

Geri
Yukarı