5000 TL direksiyon seti önerisi

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Merhaba, açıkçası uzun süredir hayalim olan Simulator yarışlarına biraz da olsa girebilmek istiyorum. Zira Simulator oyunlarının tamamı (iRacing hariç) DLC'leriyle beraber almama rağmen bir türlü direksiyonu alamadım. G29 harici, başka sizce hangi direksiyon alınabilir o fiyatta? Açıkçası direkt G29 almayı düşünüyordum lakin dişli sisteminden ötürü şikayet eden birçok kişi var.

Merhaba, açıkçası uzun süredir hayalim olan Simulator yarışlarına biraz da olsa girebilmek istiyorum. Zira Simulator oyunlarının tamamı (iRacing hariç) DLC'leriyle beraber almama rağmen bir türlü direksiyonu alamadım. G29 harici, başka sizce hangi direksiyon alınabilir o fiyatta? Açıkçası direkt G29 almayı düşünüyordum lakin dişli sisteminden ötürü şikayet eden birçok kişi var.
Knk 10 k dan aşağı thurustmaster benzeri yok 2. Elden de 6 7 kya anca bulun 5k altına ya 2. El g27 alıcaksın yada g29 ama logitech in xbox için çıkardığı bir direksiyon daha var onuda 2. Elde 5 - 5.5 kya bulursun. 2 el olmasın dersen g29 6 7k xbox versiyonunda 6.5 7.5 k

Bu fiyata en kalitelisi G29 yani başka önerebileceğim G920 var diyeceğim ama G29 daha mantıklı kalıyor. Yakın bir arkadaşım G29 almıştı yarış oyunları için ve 3 yıldır kullanıyor çok memnun.

G920 kullanıyorum. Dişli sistemi titreşim açıksa ses yapıyor ben kapalı kullanıyorum hem kullanım rahatlıyor hem ses olmuyor. Tercihinize ekleyebilirsiniz. Bütçe artarsa G923.

G920 kullanıyorum. Dişli sistemi titreşim açıksa ses yapıyor ben kapalı kullanıyorum hem kullanım rahatlıyor hem ses olmuyor. Tercihinize ekleyebilirsiniz. Bütçe artarsa G923.
G923'le farkı nedir hocam? Ayrıca titreşim dediğiniz sanırsam Force Feedback, FFB'siz direksiyonun bir manası kalmıyor bence.

G923'le farkı nedir hocam? Ayrıca titreşim dediğiniz sanırsam Force Feedback, FFB'siz direksiyonun bir manası kalmıyor bence.
Force feedback ve titreşim ayrı bir şey. FF size sertlik,zıtlık sağlar. Titreşim yol koşullarındaki aracın sarsıntıları vs. Direksiyonum yine sert ama titreşim açık değil. Benim için daha konforlu. @forzahorizon5.player diye bir Instagram hesabım var oradan tek elle ne kadar rahat kullandığımı görebilirsin.

Force Feedback motor bildirimi oluyor hem tüm Logitech setlerinde mevcut ama dişli iletim sistemi olduğu için biraz tıkırtılı oluyor. G923 ile G29/920'nin farkı ise yeni gelen Trueforce denen bir özellik. Bu özellik sadece birkaç oyunda mevcut. Özellik buzzer yani hoparlör ile normal motor titreşimine ek fazladan ses ile titreşim sağlıyor. Bir de fren pedalında yay konusunda bir gelişim var G29'a göre. Aradaki fiyat farkına göre çok büyül bir gelişim yok aslında. Tork ve motor özellikleri birebir aynı ve iletim sistemi son 20 yıldır hiç değişmedi Logitech'te. Halen G25 ile aynı olan dişli iletim sistemi mevcut.

Geri
Yukarı