5000 TL Dizüstü vs Masaüstü?

Dizüstü vs Masaüstü

• Dizüstü

Oy: 2 8,0%
  • Masaüstü

Oy: 23 92,0%

• Oy verenlerin toplamı
    25
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
15 yaşındayım, lise 2. Sınıf öğrencisiyim. 5 yıldır bilgisayarım yok ve bu yıl almayı düşünüyorum. Yılda 1-2 kez uzun süreli tatillere çıkıyorum. 5000 TL bütçemi en verimli şekilde kullanmak istiyorum. Dizüstü veya masaüstü sizce hangisini almalıyım? Tavsiyenizi ürünlerle yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
15 yaşındayım, lise 2. Sınıf öğrencisiyim. 5 yıldır bilgisayarım yok ve bu yıl almayı düşünüyorum. Yılda 1-2 kez uzun süreli tatillere çıkıyorum. 5000 TL bütçemi en verimli şekilde kullanmak istiyorum. Dizüstü veya masaüstü sizce hangisini almalıyım? Tavsiyenizi ürünlerle yazarsanız sevinirim.

benimde 5000 tl bütçem var ve bende onu düşünüyorum dizüstümü masaüstümü diye fakat masaüstü topluycam gibi.

3000 TL'lik masaüstü pc 5000 TL'lik dizüstüne eşdeğer performans gösterir diyebilirim. Arasındaki 2000 TL taşıma rahatlığına değer dersen dizüstünü alırsın. 5000 TL'lik masaüstü pc'nin eşdeğeri 9000 TL'lik dizüstüne denk gibidir. Yani masaüstü alırsan aynı performansı dizüstünde almak için baya para harcaman gerekecek. Aklında fikir oluşması için bunları yazdım. Bana sorcak olursan tartışmasız masaüstü derim.

Benim de uzun surece dusundugum konuydu fakat masaustunun verdigi rahatlik sonradan gelistirilen parca imkani vb. nedenlerden dolayi masaustu sectim. Ben de tatile gidiyorum tatile dinlenmek ve gezmek icin gidilir bilgisayar oynamak isteyen biri tatile cikmamasi gerekiyor diye dusunuyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı