5000 TL Ekran Kartsız Sistem Toplama

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 49
  • Görüntüleme 3B
Aynen, işlemcisiz bir sistem toplayın. Ardından 2800x ve 20xx serisi kartlar çıkınca işlemci ve kart siparişi verirsiniz.

Ekran kartı konusunda 20xx serisini kesin bekleyeceğim. İşlemci konusu biraz yılan hikayesine döndü. Eğer 1 ay içinde toplayamazsam Ryzen 2000 serisi almayı planlıyorum. Ama fiyat durumu da önemli. Bu arada PSU'yu 650GQ yaptım, fiyatı 400₺. Soğutucuyu Noctua NH-D15 SE-AM4 düşünüyorum. Maalesef görünüme öenm veren birisiyim, renkler biraz kötü. DRP3 daha güzel duruyor ama performans olaral Noctua daha iyi. Soğutucuya daha sonra Chromax kapak ve siyah fan almayı planlıyorum. RAM'leri Vengeance LPX 2x8 3000MHz CL15 yaptım. Yükseklik olarak daha küçük bir RAM sanırsam. Anakartı bu gelişmelerden sonra Crosshair VI Hero yapmayı düşünüyorum. Güncel sistemi yazayım :

• AMD Ryzen 7 1800X
• Asus ROG Crosshair VI Hero
• Corsair Vengeance LPX 2x8 3000MHz CL15 Siyah
• Corsair Carbide Clear 400C Siyah
• EVGA 650GQ
• Noctua NH-D15SE / DRP3

5000-5100₺ civarı yaptı.

Ekran kartı konusunda 20xx serisini kesin bekleyeceğim. İşlemci konusu biraz yılan hikayesine döndü. Eğer 1 ay içinde toplayamazsam Ryzen 2000 serisi almayı planlıyorum. Ama fiyat durumu da önemli. Bu arada PSU'yu 650GQ yaptım, fiyatı 400₺. Soğutucuyu Noctua NH-D15 SE-AM4 düşünüyorum. Maalesef görünüme öenm veren birisiyim, renkler biraz kötü. DRP3 daha güzel duruyor ama performans olaral Noctua daha iyi. Soğutucuya daha sonra Chromax kapak ve siyah fan almayı planlıyorum. RAM'leri Vengeance LPX 2x8 3000MHz CL15 yaptım. Yükseklik olarak daha küçük bir RAM sanırsam. Anakartı bu gelişmelerden sonra Crosshair VI Hero yapmayı düşünüyorum. Güncel sistemi yazayım :

• AMD Ryzen 7 1800X
• Asus ROG Crosshair VI Hero
• Corsair Vengeance LPX 2x8 3000MHz CL15 Siyah
• Corsair Carbide Clear 400C Siyah
• EVGA 650GQ
• Noctua NH-D15SE / DRP3

5000-5100₺ civarı yaptı.
Soğutucu olarak bildiğim kadarıyla NH-D15 SE-AM4 iyi bir soğutucu. Renkler hoşunuza gitmemiş anladığım kadarıyla aşırı takıntılı biri değilseniz boşverin birde onla uğraşmayın derim. Sistem gayet güzel zaten 20xx serisini bekleyecekmişsiniz. 2800X'i de beklerseniz çok daha güzel olabilir:)

Soğutucu olarak bildiğim kadarıyla NH-D15 SE-AM4 iyi bir soğutucu. Renkler hoşunuza gitmemiş anladığım kadarıyla aşırı takıntılı biri değilseniz boşverin birde onla uğraşmayın derim. Sistem gayet güzel zaten 20xx serisini bekleyecekmişsiniz. 2800X'i de beklerseniz çok daha güzel olabilir:)

Benim için %80 performans, %20 görünüş önemli diyebilirim. 2700X veya 2800X'in fiyat durumu da önemli. 200-250₺ fiyat artışı olacağı dedikoduları vardı. 1 ay içinde toplayamazsam duruma bakacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı