5000 TL Ekran Kartsız Sistem Toplama

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 49
  • Görüntüleme 3B
W

Wero

Ziyaretçi
Merhaba. Yeni bir bilgisayara ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. 5000 TL'yi geçmemeye çalışacak şekilde şöyle bir şey düşündüm:

• AMD Ryzen 7 1800X
• Gigabyte AORUS X370 Gaming K7
• Corsair Vengeance RGB 2x8 3000MHz CL15
• EVGA 750 GQ (650 G2 daha pahalı idi.)
• Corsair Carbide Clear 400C
• Be Quiet! Dark Rock Pro 3

Elimde şu anda depolama mevcut. İleride 960 Pro 512GB düşünüyorum. Olmadı 960 Evo 250GB. Soğutucu konusunda RAM'lere takılacağından şüphe ediyorum. Bu sistem üzerinde ne yapmamı önerirsiniz? Ya da yeni sistem tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir sistem düşünebilirsiniz, toplam olarak 5461TL tutuyor soğutucuyu değiştirerek fiyatı düzeltebilirsiniz.

ggeznoobscantplaythisgamee.PNG

Ekran kartı dahil değilse işlemcinin o kadar güçlü olmasının pek bir anlamının olmayacağını düşünüyorum. O yüzden ekran kartı alacağında beraberinde işlemcide alabileceğin şekilde bir sistem toplayabilirsin. Yani
1800X yerine dahili grafikli 2200G ve diğer parçaları alabilirsin. Ne zaman ekran kartı alacak olursan o vakit işlemciyi de değiştirirsin.

Ekran kartı dahil değilse işlemcinin o kadar güçlü olmasının pek bir anlamının olmayacağını düşünüyorum. O yüzden ekran kartı alacağında beraberinde işlemcide alabileceğin şekilde bir sistem toplayabilirsin. Yani
1800X yerine dahili grafikli 2200G ve diğer parçaları alabilirsin. Ne zaman ekran kartı alacak olursan o vakit işlemciyi de değiştirirsin.

Hocam haklısınız da elimde idareten bir kart var. 20xx serisi çıkınca güncellerim diye düşünüyorum. Ryzen 2000 serisi de toplayacağım zamana denk gelirse güncel işlemci alabilirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı