5000 TL GTX 1060 Sistem Tavsiyesi

Arkadaşlar Ryzen 5 1600 de alınır, i5 8400 de. Birbirinizi rencide etmenize gerek yok. Zaten @astigmat13 i5 8400'ün oyun tarafında daha mantıklı bir seçim olduğunu söylemiş. Doğru da demiş şahsen. Ben de olsam 8400 önerirdim. Tabii ki bu Ryzen 5 1600'ün alınmayacağı anlamına da gelmiyor. Ryzen 5 1600 de gayet gönül rahatlığı ile alınabilir. Size iyi performans sunacaktır oyunlarda.

Aslında önemli olan, kullanım amacınıza göre seçim yapmanız. Her iki platform da tercih edilebilir ve sizi üzmez. Zorla bir işlemciyi aldırmanın bir lüzmu yok zaten.

Daha fazla uzatmaya gerek yok cidden. :)

Yazık oluyor forumdaki insanlara. Ne olursa olsun körü körüne hemen Intel öneriyor. Adam bilmiyor buna uyup alıyor. Adam işlemci tavsiyesi diyor hemen atlayıp 8400 öneriyor. Bütçen ne, ne için alıyorsun hiçbir şey yok. Bu fanboyluktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
5000 TL bütçe oyun sistemine 8400 önerdim diye suçlu olup R5 1600 önermen fanboyluktur. Üstüne üstlük konu kapanmış hala uzatıyorsun.

Bak ben kimseye yanlışım yok demedim. Yanlış bildiğim şeyler varmış. Örneğin 1600'ün 8400'le arasında çok fark var sanıyordum. Öyle değilmiş. Ben ısrar etmedim. Her mesajımda işlemci önerirken bütçene ve tercihine kalmış diyorum ama sen direk Intel öneriyorsun. Ve insanları yanlış yönlendirdiğin gibi sanki ben yalan söylüyormuşum fanboymuşum gibi bir anlam çıkıyor. Yapma artık. Biz anlıyoruz sen yanlışta ısrar ediyorsun. Bu konuya ilk cevabımdaki mesajım bile şu :
"İşlemci konusunda kafana eseni alabilirsin. Ancak 1080P oyunculukta Intel bir adım önde denebilir. Bu bağlamda karar verebilirsin. Ancak Intel biraz daha pahalıya gelecektir unutma."
Bu da ikinci mesajım bu konuya :
"1080P oyunculukta belki. Ama diğer alanlarda R5 1600 daha ileride. 8600K makul bir işlemci çünkü hem 1080P oyun performansı iyi hem de diğer alanlarda. Ama 8400 öyle değil. Tercih meselesi tabii..."
Hiçbir zaman bir şeyi körü körüne savunmadım senin gibi.

Bak ben kimseye yanlışım yok demedim. Yanlış bildiğim şeyler varmış. Örneğin 1600'ün 8400'le arasında çok fark var sanıyordum. Öyle değilmiş. Ben ısrar etmedim. Her mesajımda işlemci önerirken bütçene ve tercihine kalmış diyorum ama sen direk Intel öneriyorsun. Ve insanları yanlış yönlendirdiğin gibi sanki ben yalan söylüyormuşum fanboymuşum gibi bir anlam çıkıyor. Yapma artık. Biz anlıyoruz sen yanlışta ısrar ediyorsun. Bu konuya ilk cevabımdaki mesajım bile şu :
"İşlemci konusunda kafana eseni alabilirsin. Ancak 1080P oyunculukta Intel bir adım önde denebilir. Bu bağlamda karar verebilirsin. Ancak Intel biraz daha pahalıya gelecektir unutma."
Bütçeye ve amaca göre İntel öneriyorum. Ryzen önerdiğim sistemler de mevcuttur. Çoğunlukla 8. nesil daha mantıklı olduğu için öneriyorum.

Buna bakmani onerebilirim. Bence gayet güzel bir sistem fakat sinerji den toplandı.

Dosya Ekleri

• IMG_20171104_122216.JPG
    IMG_20171104_122216.JPG
    29,7 KB · Görüntüleme: 243
Son düzenleme:
Vatan gibi kazıkçı, rezil firmadan sistem toplanmaz dostum. Mümkünse diğer Sinerji, İncehesap, İtopya, Teknobiyotik vb. yerlerden topla sistemini, paranı çöpe atma.
Vatandan almak istememin sebebi tek çekim veya nakit almayacağım, taksit ile alacağım ince hesap ve vatan bu iki site taksit yaptığım zaman fazladan ücret almıyor. Mesajların hepsini okudum, 1070 oluyor dediğiniz sistemi denedim ama 1070 armor stokta yok ve daha da gelmez gibi ben 1 hafta içinde alacağım bu sistemi ve bekleyemiyorum artık diğer asus falan zaten cep yakıyor 1060'da kalacağım sanırım fakat gene kafalar karışık. Tam iyi güzel derken gene beceremedim demek toplamayı, o kadar da uydurmuştum markaları fiyatları falan oysa ki :(

İşin kötü tarafı gerek stok fanının güzelliği gerek güç ve benzeri alanlardaki performansı olsun, Ryzen almak istiyorum ama bende zaten 32' 60 Hz 1920x1080 bir televizyon var ve doğal olarak 1080p oynayacağım. E herşey güzel ama 1080p'de Intel daha iyi denilince kafam karışıyor haliyle... Keşke param olsa da 2K toplasam düşünmesem bu ikilemi :D

Bu da ikinci mesajım bu konuya :
"1080P oyunculukta belki. Ama diğer alanlarda R5 1600 daha ileride. 8600K makul bir işlemci çünkü hem 1080P oyun performansı iyi hem de diğer alanlarda. Ama 8400 öyle değil. Tercih meselesi tabii..."
Hiçbir zaman bir şeyi körü körüne savunmadım senin gibi.
Sinerji DCA1070 (MSI) Ryzen 5-8GB-1TB-GTX1070 sizce bu sistem alınır mı ? (işlemci R5 1600 seçtiğimi farz edin) 4348 TL için hiç fena değil bence ne düşünüyorsunuz ? Artan para ile bi 8 GB RAM daha alınır bence :D

Yanlış Bilgi
60 Hz ise monitörün Ryzen alabilirsin. 75 Hz ve 144 Hz'ye 8. nesil öneriyorum. 1080P 60 Hz için GTX 1070 almayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı