5000 TL GTX 980 Ti Sistem Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Naughty Kid

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba dostlarım 5000 TL bütçem var. Gtx980 Ti tabanlı bir sistem toplayacağım. Sizden yardım almak istiyorum yardımcı olup örnek sistemler toplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

5000 TL bütçeye 980Ti tabanlı sistem zor olur, bütçenizi yükseltme durumunuz var mı ?

Elinde olan parçaları yaz mesela monitör var mı? Eğer yoksa toplasan bile bu bütçeyle dengesiz bir sistem olur.
Elimde SSD ile monitör var. Diğer parçaları toplayacağım. Örneklerinizi bekliyorum.

SSD ve monitörün varsa böyle bir sistem toplayabilirsin:

upload_2016-3-28_17-9-21.png

(sinerji.gen.tr'de toplandı parça fiyatlarına KDV dahil değildir, sepet toplam fiyatına KDV dahildir.)

İlerde işlemcinin termal macununu değiştireceğinde stok fanı da iyi bir soğutucu ile değiştirirsin. İhtiyaç olması halinde bir tane daha aynı RAM'den alıp çift kanal 16 GB RAM'e yükseltirsin. Şuan için bunlar gerekli değil o yüzden ertelenebilir.

Elindeki SSD'nin marka modeli ve kapasitesi nedir?

Son düzenleme:
SSD ve monitörün varsa böyle bir sistem toplayabilirsin:

Eki Görüntüle 150958
(sinerji.gen.tr'de toplandı parça fiyatlarına KDV dahil değildir, sepet toplam fiyatına KDV dahildir.)

İlerde işlemcinin termal macununu değiştireceğinde stok fanı da iyi bir soğutucu ile değiştirirsin. İhtiyaç olması halinde bir tane daha aynı RAM'den alıp çift kanal 16 GB RAM'e yükseltirsin. Şuan için bunlar gerekli değil o yüzden ertelenebilir.

Elindeki SSD'nin marka modeli ve kapasitesi nedir?
128GB SanDisk marka bir SSD. Çok büyük bir SSD istemiyorum bu nedenle boyutu küçük. Sadece windows ve önemli uygulamalarımı kuracağım.

Western Digital Blue tavsiye etmem. Oyunlarda en çok yanan HDD. Western Digital Black tavsiye ederim. Performansta en kaliteli HDD

128GB SanDisk marka bir SSD. Çok büyük bir SSD istemiyorum bu nedenle boyutu küçük. Sadece windows ve önemli uygulamalarımı kuracağım.
Eğer v300 serisi ise zamanla yavaşlıyor haberin olsun, sanırım dandik çip kullanılmış diyorlardı. Ama Ultra II ve üstü bir model ise iyi.

Arkadaşım aşağıdaki parçaları almalısın. Ekran kartını Amazon'dan almazsan bütçe yetmez.
MSI Z170A Gaming Pro
İ5 6600K (Bütçe yeterse İ7 6700K)
Corsair Vengeance 8GB 2666MHz XMP DDR4 RAM (Kırmızı) (Bütçe yeterse 2 tane)
Evga GTX980 Ti SC 2.0 ACX
WD 1TB Black
Zalman Z3 Plus
High Power 750W 80+ Bronze

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı