5000 TL GTX 980 Ti Sistem Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşım aşağıdaki parçaları almalısın. Ekran kartını Amazon'dan almazsan bütçe yetmez.
MSI Z170A Gaming Pro
İ5 6600K (Bütçe yeterse İ7 6700K)
Corsair Vengeance 8GB 2666MHz XMP DDR4 RAM (Kırmızı) (Bütçe yeterse 2 tane)
Evga GTX980 Ti SC 2.0 ACX
WD 1TB Black
Zalman Z3 Plus
High Power 750W 80+ Bronze
Amazon'dan aldım diyelim bana geldi ama bozuk bir biçimde geldi ozaman ne yapabiliriz türkiyede garantisi geçerli oluyormu? Teşekkürler cevaplarınız için.

Arkadaşım aşağıdaki parçaları almalısın. Ekran kartını Amazon'dan almazsan bütçe yetmez.
MSI Z170A Gaming Pro
İ5 6600K (Bütçe yeterse İ7 6700K)
Corsair Vengeance 8GB 2666MHz XMP DDR4 RAM (Kırmızı) (Bütçe yeterse 2 tane)
Evga GTX980 Ti SC 2.0 ACX
WD 1TB Black
Zalman Z3 Plus
High Power 750W 80+ Bronze

750 W GTX 980 Ti'ya fazla. 600 W bir PSU GTX 980 Ti'ın işini görür.

750 W GTX 980 Ti'ya fazla. 600 W bir PSU GTX 980 Ti'ın işini görür.
Gelecekte de bu sistemi kullanacak arkadaş ve ekran kartı değiştirme ihtimali var. Ucuza 750W varken neden 600 alsın ki?

Tabi ki ben bu sistemi değiştirmem. Yükseltme uygularım diyorsa 750 W. Ama o sistem 5 yıl idare eder.
5 yıl sonra yine baştan sistem almak yerine kaliteli parçaları alıp geleceğe yatırım yapmak da önemli. Sonuçta aynı fiyat.

5 yıl sonra yine baştan sistem almak yerine kaliteli parçaları alıp geleceğe yatırım yapmak da önemli. Sonuçta aynı fiyat.
5 yıl sonra yeni nesil anakart, işlemci ve ekran kartları çıkar. Ve dolayısıyla yeni nesil RAM'de çıkar. Bu bileşenleri yeniledikten sonra kasa ve güç kaynağını yenilemek çok şey değil. Bu dört bileşeni yeniledikten sonra zaten yeni sistem almış oluyorsunuz.

5 yıl sonra yeni nesil anakart, işlemci ve ekran kartları çıkar. Ve dolayısıyla yeni nesil RAM'de çıkar. Bu bileşenleri yeniledikten sonra kasa ve güç kaynağını yenilemek çok şey değil. Bu dört bileşeni yeniledikten sonra zaten yeni sistem almış oluyorsunuz.
Aynı paraya 750W varken 600W almak mı? Kardeşim git gözlük al lütfen. Gidip R9 390'a 1400TL fiyat biçip, 750W 80+ PSU'yu en az 300TL yapıyorsun sonra konuşuyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı paraya 750W varken 600W almak mı? Kardeşim git gözlük al lütfen. Gidip R9 390'a 1400TL fiyat biçip, 750W 80+ PSU'yu en az 300TL yapıyorsun sonra konuşuyorsun. Lütfen laf kalabalığı yapma.
Ve aynı fiyata 750 W ile 600 W arasında sağlamlık farkı olduğunu hatırlatıyorum.

Aynı paraya 750W varken 600W almak mı? Kardeşim git gözlük al lütfen. Gidip R9 390'a 1400TL fiyat biçip, 750W 80+ PSU'yu en az 300TL yapıyorsun sonra konuşuyorsun. Lütfen laf kalabalığı yapma.
İşte senin güç kaynaklarından anladığın bu, 600 W, 750 W sağlamlık nerede? Lütfen cahillik yapma. Bir sistem toplanırken ucuzluktan çok sağlamlık düşünülmelidir.

Ve R9 390'ın Türkiye fiyat ortalaması 1400Tl'dir. Sen sistem alırken sağlamlık ve garantiden çok ucuz fiyata önem verdiğin için bana Amazon fiyatından bahsediyorsun. Amazon Türkiye'ye garanti vermiyor. Senin bilgisayarlardan anladığın tek şey ucuzluk. Akıllı ol biraz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4:10

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    111,9 KB · Görüntüleme: 196
  • Adsı2z.png
    Adsı2z.png
    19,9 KB · Görüntüleme: 176
Aman Tanrım. Hahaha dostum o bahsettiğin güç kaynağı 350 küsur TL. Ve Recep Baltaş'ta Sapphire önermiyor. Üzgünüm ama ben Sapphire'yi bir üreticiden saymıyorum. Bana Msi veya Asus'un modellerinin fiyatını gösterir misin?
Sapphire'yi neden markadan saymadığımı öğrenmek istiyorsan: "Neden Sapphire ve Zotac tavsiye etmiyorum ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı