5000 TL i5 6600K Masaüstü Bilgisayar

Ufuk Bağcı

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Sayın Technopat Okur ve yazarları;

Yaklaşık olarak 4 yıldır beklediğim bir oyuncu bilgisayarına 5 gün önce kavuştum ve bütün parçaları özenle araştırdım ve Technopat Editörleri olan "Recep Baltaş ve Ali Güngör" 'ün yaptığı videolar sayesinde de teknolojileri takip edip ve verdiği ince detay bilgiler ile sistemimi tamamladım.

Akabinde 7 yıllık bilgisayar donanım ve yazılım bilgim olmasına rağmen bir çok şeyi bilmediğimi farkettim ve sayenizde daha da bilgilendim. Bunun için öncelikle sizlere teşekkürleri sunarım.

Bu sistemi daha çok mühendislik sınıfına geçtiğimde 3D Modelleme ve robotik yazılım geliştirme ve Video Rendering amaçlı topladım. Evet bazı hatalar yapmış olabilirim ya da sistem hatalı da olabilir tabii ama 5 gün içerisinde gördüğüm kadarıyla doğru ayarlar ve doğru kullanım ile herhangi bir sıkıntının olmayacağını anladım.

Çok fazla lafı uzatmadan sistemimi yazayım.

Not : Materyal tasarım ve düz şeyleri sevdiğimden dolayı kasayı bu şekilde seçtim.

Sistem Özellikleri :
Kasa : Cooler Master Silence 650 Pure
Anakart : MSI Z170 Gaming Pro DDR4 Soket 1151
İşlemci : İntel İ5 6600K Skylake 3.5 Ghz
Ram : Kingston FuryX 2*8GB DDR4 2133 Mhz
Ekran Kartı : Asus R9 390X DirectCU III Strix 8GB 512Bit
Psu : Corsair CS750M PFC PSU 80 Plus Bronze
İşlemci Soğutma : Cooler Master Seidon 120V V2.0 Sıvı soğutma (+1 12cm fan İlave edildi )
SSD : 120 GB Corsair LE Serisi 540Mb/sn Yazma Hızı
HDD : 1 TB Samsung HDD
Monitor : Asus 23" VSX23H 2x HDMI 1ms Gaming Monitor.

Sistemim yukarıdaki gibidir, umarım hoşunuza gider kısa zamanda üzerinde çeşitli modifikasyonlar yapacağım. Mühendislik açısından ve mimari açıdan bazı değişiklikler olacaktır. İzniniz ile ileriki zamanlarda bunları da buraya koyacağım. Sistemi incelerseniz ve yorumlarınızı atarsanız sevinirim. Tavsiye almak beni mutlu edecektir.

İyi forumlar dilerim..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı