5000 TL iş ve oyun laptopu önerisi

wuxeen

Decapat
Okulum için Corel Draw, Photoshop, 3D Max gibi programlar kullanmam gerekiyor. Ama bunların yanında E-spor oyunları oynuyorum genelde (aşırı yüksek grafikli hikayeli oyunlarla işim yok). Bana işimi görecek laptop tavsiyelerini nedenleri ile yazarsanız çok sevinirim.
Bütçem 5000 TL.

Not: Bilmeyenler için E-Spor oyunlarından kasıt: CS:GO, Dota2 tarzı pek bir sistem gereksinimi olmayan oyunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hp Pavilion 15cc107 nt kullanıyorum.Bende aynı senin gibi kullanım için tercih ettim.Tercihlerimin nedeni tasarımı aydınlatmalı klavyesi oluşu ve kapağı kaldırıldığı zaman laptopu yükselterek hava akışını sağlaması B&O ses sistemi,Sartıntılara karşı harddiskin kendini korumaya alması,Uhd Ips ekrana sahip olması beğendiğim özellikleri tek beğenmediğim özelliği SSD olmamasıydı.Ssd yerine SSHD 8Gb bellekli 1TB bir hardisk koymuşlar.Diğer hardisklere oranla daha hızlı 8gb ram,i5 8250u işlemci ve 2gb 940mx ekran kartı mevcut, ekran kartı daha güçlü olabilirdi. Fakat daha çok günlük kullanım için arta kalan zamanlarda da oyunlarda vakit geçirmek için tasarlanmış bir laptop. Batarya süresi çok iyi hızlı sarj desteği mevcut sizin için tasarım çok ön planda değilse Lenovo veya Acerin 8gb ram mx 150 i58250u 1tb hdd veya 250gb ssd li modellerini öneririm.mx 150 2 ve 4 gb belleğe sahip 2 modeli var.4gb belleğe sahip olması sizin açınızdan daha iyi olacaktır.Mx 150 ve 940mx ile arasında bariz fark var 940mx ekran kartı mx130 seviyesinde kalıyor.Alacağınız laptopun kullanış açısından ekranının uhd olmasını tavsiye ederim.Şimdiden hayırlı olsun.

Hp Pavilion 15cc107 nt kullanıyorum.Bende aynı senin gibi kullanım için tercih ettim.Tercihlerimin nedeni tasarımı aydınlatmalı klavyesi oluşu ve kapağı kaldırıldığı zaman laptopu yükselterek hava akışını sağlaması B&O ses sistemi,Sartıntılara karşı harddiskin kendini korumaya alması,Uhd Ips ekrana sahip olması beğendiğim özellikleri tek beğenmediğim özelliği SSD olmamasıydı.Ssd yerine SSHD 8Gb bellekli 1TB bir hardisk koymuşlar.Diğer hardisklere oranla daha hızlı 8gb ram,i5 8250u işlemci ve 2gb 940mx ekran kartı mevcut, ekran kartı daha güçlü olabilirdi. Fakat daha çok günlük kullanım için arta kalan zamanlarda da oyunlarda vakit geçirmek için tasarlanmış bir laptop. Batarya süresi çok iyi hızlı sarj desteği mevcut sizin için tasarım çok ön planda değilse Lenovo veya Acerin 8gb ram mx 150 i58250u 1tb hdd veya 250gb ssd li modellerini öneririm.mx 150 2 ve 4 gb belleğe sahip 2 modeli var.4gb belleğe sahip olması sizin açınızdan daha iyi olacaktır.Mx 150 ve 940mx ile arasında bariz fark var 940mx ekran kartı mx130 seviyesinde kalıyor.Alacağınız laptopun kullanış açısından ekranının uhd olmasını tavsiye ederim.Şimdiden hayırlı olsun.
Yanıtın için çok teşekkür ederim çok açıklayıcı yazmışsın. Araştırdığım kadarı ile 8GB RAM 3D Max gibi programlarda yetersiz kalıyormuş. Bu konuda bilgin varsa yazabilir misin?

Ürünlerine ömür boyu destek verdikleri için bende Monster almayı düşünmüştüm ama araştırma yaptıkça cihazlarda kronik arızalar olduğunu öğrendim. Bir de şikayetvar.com' a bu kadar şikayet gelince arada kaldım doğrusu :( MSI LENOVO DELL HP ASUS gibi markalara bakmamı tavsiye etmişlerdi arkadaşlarım
Eskiden bu fiyatlara 1070li laptoplar vardı. Piyasa bitmiş.
Dolar daha da yükselecek diyorlar haksız da sayılmazlar. Elimi hızlı tutup işimi görecek ve bütçeme uygun bir laptop arıyorum. Laptop tavsiyen varsa hayır demem :)

Yanıtın için çok teşekkür ederim çok açıklayıcı yazmışsın. Araştırdığım kadarı ile 8GB RAM 3D Max gibi programlarda yetersiz kalıyormuş. Bu konuda bilgin varsa yazabilir misin?
Rica ederim. 3d max in sistem özelliklerine baktım.4gb ram yeterli 8gb ve üzeri tavsiye edilir diyor.İlerde ram yükseltme yapabilirsin.İşlemci olarak i5 8250u 4 çekirdek ve 8thread 3.40ghz işlemci bulunuyor.İşlemci olarak baya kuvvetli 1 alt nesile sahip olan i5 7200u 2çekirdek ve 4thread 2.50ghz işlemciye sahip hatta testlerde i7 7500udan bile daha iyi performanssa sahip olduğu ortaya çıkıyor.15w yapıya sahip olduğu içinde hem ısınma hem güç tüketimi konusunda oldukça başarılı ayrıca bende Autocad ve Catia V5 programlarını çok akıcı bir şekilde kullanabiliyorum.

Son düzenleme:
Rica ederim. 3d max in sistem özelliklerine baktım.4gb ram yeterli 8gb ve üzeri tavsiye edilir diyor.İlerde ram yükseltme yapabilirsin.İşlemci olarak i5 8250u 4 çekirdek ve 8thread 3.40ghz işlemci bulunuyor.İşlemci olarak baya kuvvetli 1 alt nesile sahip olan i5 7200u 2çekirdek ve 4thread 2.50ghz işlemciye sahip hatta testlerde i7 7500udan bile daha iyi performanssa sahip olduğu ortaya çıkıyor.15w yapıya sahip olduğu içinde hem ısınma hem güç tüketimi konusunda oldukça başarılı ayrıca bende Autocad ve Catia V5 programlarını çok akıcı bir şekilde kullanabiliyorum.
https://www.amazon.com.tr/Lenovo-Le...ywords=lenovo&qid=1553851073&s=gateway&sr=8-2 Dostum bu bilgisayar fiyat/performans olarak nedense kafama yattı bana hem okulumda hem de fazla sistem gereksinimi olmayan oyunlarımda yardımcı olacak gibi. Senin fikrin ne?

https://www.amazon.com.tr/Lenovo-Legion-Intel®-CoreTM-i5-8300H/dp/B07JC8FRCG/ref=sr_1_2?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&keywords=lenovo&qid=1553851073&s=gateway&sr=8-2 Dostum bu bilgisayar fiyat/performans olarak nedense kafama yattı bana hem okulumda hem de fazla sistem gereksinimi olmayan oyunlarımda yardımcı olacak gibi. Senin fikrin ne?
Laptop özellik olarak iyi ama unutmaman gerek birşey var yurtdışışndan alışveriş yapmayı düşünüyorum yanılmıyorsam.Bunun gümrük masraflarıda olacaktır onuda hesaba katmanı öneririm.Zaten devlete para gerekli sana 1 tane daha aldırırlar çıkardıkları gümrük ücreti ile :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı