5000 TL Monitör Dahil Sistem Önerisi

Kardeşim maalesef dediğin gibi kur rezalet o yüzden şu an alınmaz sana önerim donanım arşivi, mordartpc gibi sistem toplayan kanalları takip etmen onlar her ay uygun fiyatlara sistem topluyorlar sistemler satışa çıkar çıkmaz almayı unutma çünkü 1 saat içinde tükeniyor.

Şu anda kur rezalet durumda fakat arkadaşıma bir sistem toplayacağız. Sistem öneriniz ne olur?

Hocam sistemi ve monitörü ayrı ayrı almanız en iyisidir.
Sonradan yanı RAM'den 1 tane daha alın.

Kardeşim maalesef dediğin gibi kur rezalet o yüzden şu an alınmaz sana önerim donanım arşivi, mordartpc gibi sistem toplayan kanalları takip etmen onlar her ay uygun fiyatlara sistem topluyorlar sistemler satışa çıkar çıkmaz almayı unutma çünkü 1 saat içinde tükeniyor.

Akakçe varken gerek yok. Ayrıca o tip kanallar genelde monitörsüz veriyorlar. Bizzat takipçileriyim.

Son düzenleme:
Akakçe varken gerek yok. Ayrıca o tip kanallar genelde monitörsüz veriyorlar. Bizzat takipçileriyim.

Evet ama ekran kartlı bir sistem veriyorlar APU değil arkadaşın bu sistemden memnun kalacağını düşünmüyorum eğer oyun için bu sistemi almayı düşünüyorsa bunun yerine Xbox Series S alabilir en azından 1080p high ayarlarda oyun oynamış olur sizin topladığı sistemi alsa 720p Low ayarlarda oyundan tat alamaz.

Evet ama ekran kartlı bir sistem veriyorlar APU değil arkadaşın bu sistemden memnun kalacağını düşünmüyorum eğer oyun için bu sistemi almayı düşünüyorsa bunun yerine Xbox Series S alabilir en azından 1080p hıgh ayarlarda oyun oynamış olur sizin topladığı sistemi alsa 720p Low ayarlarda oyundan tat alamaz.

2200G ve 2x8GB RAM gayet iyidir hocam. Ryzen APU'nun hakkını yemeyin. 1080p Low veya orta da açar.

İyimi 720p Low ayarlarda oyundan tat alabileceğini düşünüyor musun?

Hocam kusura bakmayın. Monitor 720p fark etmedim. Onun haricinde sistem 1080p oyun açar.
Bunu alın monitör olarak.

Hocam kusura bakmayın. Monitor 720p fark etmedim. Onun haricinde sistem 1080p oyun açar.

Kanka eline sağlık bu fiyat aralığında fena sistem toplamamışsın ama Xbox Series S alıp 1080p high ayarlarda akmak varken niye bu adam hikayeli oyunlarda 720p Low ayarlarda oynasın ki? Sistemin kasmayacağı oyunlar LoL CS:GO Valorant onun dışında rahatça oynayabileceği pek oyun yok.

Kanka eline sağlık bu fiyat aralığında fena sistem toplamamışsın ama Xbox Series S alıp 1080p high ayarlarda akmak varken niye bu adam hikayeli oyunlarda 720p Low ayarlarda oynasın ki? Sistemin kasmayacağı oyunlar LoL CS:GO Valorant onun dışında rahatça oynayabileceği pek oyun yok.

Hocam doğrudur Xbox daha mantıklı ama Xbox da bildiğim kadarıyla korsan oyun diye bir şey yok. Arkadaşın da yaşı küçükse ailesi izin vermeyeceğinden dolayı sürekli demolar oynar. En azından istediği oyunu 1080p Low da açar bunda. Tabii ki kendisine kalmış.

Hocam sistemi ve monitörü ayrı ayrı almanız en iyisidir.
RAM'den 2 adet alın.

Hocam işlemciyi Ryzen 3 pro 2200G seçmişsiniz ama "Pro" olanlar OC olmuyor diye biliyorum ileride yapmak istenirse iyi olmaz. Onun yerine normal Ryzen 3 2200G'nin tercih edilmesi daha iyi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı