5000 TL Monitör Dahil Sistem

a5ghjkl785ds

Kilopat
IMG_20180606_154732.jpg

Yakın bir gelecek zamanda sistem toplamayı düşünüyorum. Bütçem maksimum 5000 Türk Lirası. Toplayacağım sisteme monitör dahil. Kendim bu şekilde bir sistem topladım ve tavsiyelere açığım. Anakartta Wi-Fi özelliği olması şart. Harici Wi-Fi adaptörü kullanmak istemiyorum. Daha opsiyonel bir seçenek varsa da belirtmenizi rica ederim. Ram ya da SSD'den kısmak gibi bir düşüncem yok. Yakın bir gelecek zamanda ekleme yapabilmem söz konusu değil. Ekran kartını Asus tercih etme sebebim ise 3 yıl garantili olması. Özellikle kasa/güç kaynağı ve monitör konusunda biraz kararsızım. FreeSync özellikli bir monitör tercih etmek istemedim. Ekran kartım bu özelliği kullanmama olanak tanımayacak. Onun yerine boyutunu büyütmek daha mantıklı geldi. Bu tarz sistemlerde genellikle 1ms 75 Hz AOC tavsiye ediliyor konularda.

Bunun sebebini de yazmanızı rica ederim. Kasa olarak da hem görüntü hem de uygun fiyat açısından bunu beğendim. Fakat 80+ dahili güç kaynağı olmasına rağmen, bronz sertifikalı değil maalesef. Sistemi tek bir yerden toplama zorunluluğum yok. Temsili olarak Sinerji'yi tercih ettim. Bileşen markaları ve alınabilecek siteler konusunda açık görüşlüyüm. Farklı marka ve siteler önerirseniz de sebeplerini belirtmenizi rica ederim. Unuttuğum bir şey olursa da mutlaka ekleme yaparım. Özellikle sizin tavsiyelerinizi merak ediyorum @Pantheon. Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bence sisteminiz güzel ama bu sistem için 5000 TL vermem.
Ama size tavsiyem:
  • Ryzen 1600X
  • Asrock AB350M
  • Geıl 16 GB ddr4 2400 MHz RAM Evo x RGB
  • Galax Geforce GTX 1050Ti
  • Seagate barracuda 1 TB 7200Rpm 3.5 inç
  • Aerocool Aero500 600W 80+ PSU kasa
  • Akasa Venom R10 sıvı soğutma
SSD'ye bence gerek yok, hatrı sayılacak kadar FPS yükseltmiyor. Bu sistem Teknobiyotik'te şu anda 4600 TL. Bir de bu sistemi Overclock ettiğinde fişek bir sistem olur.

Ama size tavsiyem:
  • Ryzen 1600X
  • Asrock AB350M
SSD'ye bence gerek yok, hatrı sayılacak kadar FPS yükseltmiyor. Bu sistem Teknobiyotik'te şu anda 4600 TL. Bir de bu sistemi Overclock ettiğinde fişek bir sistem olur.

Zaten ben o kadar yazıyı süs olsun diye yazdım. Tam anlamıyla okuyup anlamadan yorum yapmanız çok ilginç. Bu kriterler göz önünde bulundurulduğunda sizin tavsiyenizi dikkate alabileceğimi düşünmeniz ise çok ayrı bir boyut. İnsanı ister istemez reklam yaptığınız düşüncesine sevk ediyor. Lütfen daha dikkatli olun.

Ama size tavsiyem:
  • Ryzen 1600X
  • Asrock AB350M
Arkadaşın eklemeyi unuttuğu notu ekleyelim.

Ryzen Sponsorludur.

Biraz beyin fırtınası yaptıktan sonra, Wi-Fi özelliği için 35 dolar ekstradan ödememeye karar verdim. Ek olarak adaptör alacağım. Aklımdaki sistemin güncel hali ise bu:
IMG_20180606_212132.jpg

Hala fikir ve önerilerinize açığım. Bütçeyi biraz artırıp Sharkoon TG5 Kasa ve High Power 80+ Bronz güç kaynağı alma düşüncem de var. @Pantheon

Bence RAM'lari 3000MHz ustu yap. Bir de Galax ekran kartlarinin oyunlarda pek basarili oldugunu dusunmuyorum.

Galax ekran kartı kullanmadım, onu da nerden çıkardınız? Ayrıca RAM'leri 3000MHz veya üstü yapabilmem için, anakartımı da değiştirmem gerekiyor. Bütçemin 5000 Türk Lirası olduğunu belirtmeme rağmen bu tarz önerilerle gelmenizin, abesle iştigal etmek olduğunu düşünüyorum. Lütfen konuyu tam olarak kavradıktan sonra öneride bulunun.

Galax ekran kartı kullanmadım, onu da nerden çıkardınız? Ayrıca RAM'leri 3000MHz veya üstü yapabilmem için, anakartımı da değiştirmem gerekiyor. Bütçemin 5000 Türk Lirası olduğunu belirtmeme rağmen bu tarz önerilerle gelmenizin, abesle iştigal etmek olduğunu düşünüyorum. Lütfen konuyu tam olarak kavradıktan sonra öneride bulunun.
Galax ekran kartlarini bu konu icindeki arkadaslarin dusuncesinde var diye soyledim.

570 TL'ye 3200 MHz OC anakartlar var, MSI ve Asus'un, 8.nesil icin.

570 TL'ye 3200 MHz OC anakartlar var, MSI ve Asus'un, 8.nesil icin.

İş sadece anakart ile bitmiyor efenim. Yüksek frekanslı RAM'ler de daha pahalı hale geliyor farkındaysanız. Ha tabi bütçem dahilinde 3000MHz veya üstü 16GB RAM ve ona uygun anakart önerirseniz, başım gözüm üstüne.

İş sadece anakart ile bitmiyor efenim. Yüksek frekanslı RAM'ler de daha pahalı hale geliyor farkındaysanız. Ha tabi bütçem dahilinde 3000MHz veya üstü 16GB RAM ve ona uygun anakart önerirseniz, başım gözüm üstüne.
Fiyat bazinda 120 100 TL'lik artis olur ama FPS bakimından 9-8-13 FPS fark olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı